Gdzie był kręcony serial "Dziewięcioro nieznajomych"? Czy ośrodek Tranquillum House naprawdę istnieje?

"Dziewięcioro nieznajomych" (Fot. Hulu)

"Dziewięcioro nieznajomych" to nowy serial ekipy "Wielkich kłamstewek" z Nicole Kidman w roli głównej. Gdzie go kręcono i co naprawdę znajduje się w Tranquillum House?

W tym tygodniu wystartował serial "Dziewięcioro nieznajomych" (nasza recenzja tutaj), który zabiera nas do ośrodka odnowy biologicznej, gdzie rządzi skrywająca liczne tajemnice dyrektorka o imieniu Masza (Nicole Kidman).

Dziewięcioro nieznajomych – gdzie kręcono serial?

Akcja serialu dzieje się w Kalifornii, a ośrodek sprawia wrażenie położonego na odludziu i skutecznie odizolowanego od świata zewnętrznego. Zdjęcia jednak nie powstawały w USA – choć taki był początkowo plan. Plan uległ zmianie, ponieważ ekipa "Dziewięciorga nieznajomych", szykująca się w marcu 2020 roku do rozpoczęcia prac w Los Angeles, pechowo trafiła na początek lockdownu.

Ostatecznie postanowiono przenieść się do Australii, ojczyzny Liane Moriarty, autorki książki "Dziewięcioro nieznajomych".

– Wszyscy byli gotowi, wszyscy aktorzy, cała ekipa produkcyjna. A potem kraj zaczął się zamykać i zdaliśmy sobie sprawę, że nie będzie się dało kręcić w Ameryce. Więc przenieśliśmy wszystko do Australii – opowiadała producentka serialu Bruna Papandrea w rozmowie z Financial Review.

Dziewięcioro nieznajomych serial gdzie był kręcony

"Dziewięcioro nieznajomych" (Fot. Hulu)

A gdzie dokładnie mieścił się plan zdjęciowy serialu? Jak pisze Radio Times, większość scen nakręcono w Byron Bay w Nowej Południowej Walii.

– Byron Bay w Australii to najlepsze miejsce do kręcenia serialu w środku globalnej pandemii. Także dlatego, że nie było tam zbyt wiele tła i tak naprawdę byliśmy tylko my w tej ogromnej przestrzeni – tłumaczył grający jednego z pracowników ośrodka Manny Jacinto w rozmowie z Radio Times.

Dziewięcioro nieznajomych – gdzie mieści się ośrodek z serialu?

A gdzie dokładnie mieści się Tranquillum House? W serialu ośrodek jest zlokalizowany w Kalifornii, natomiast w praktyce ekipa musiała znaleźć odpowiednie miejsce w Australii. Zarówno wnętrze, jak i sceny przy basenie Tranquillum House, były kręcone w SOMA – prawdziwym ośrodku medytacyjnym w Byron Bay, który ma własny las, basen i kopułę, pod którą ludzie ćwiczą jogę. Podobnie jak w serialu, jest to bardzo ekskluzywne miejsce – za trzydniowy pobyt jedna osoba zapłaci ponad 2,5 tys. dolarów.

Dziewięcioro nieznajomych serial gdzie powstawał

"Dziewięcioro nieznajomych" (Fot. Hulu)

Ponadto ekipa kręciła w Lune de Sang, 146-hektarowej dawnej mleczarni, mieszczącej się w zielonej okolicy Byron Bay – tam powstawały sceny dziejące się przy prywatnym basenie Maszy, jak również w niektórych pokojach gości.

Jonathan Levine, reżyser serialu, zdradził w rozmowie z Town & Country, że ekipa "Dziewięciorga nieznajomych" podczas kręcenia serialu mieszkała w ośrodku SOMA i żyła tak, jak jego bohaterowie.

– Kręciliśmy w prawdziwym centrum odnowy biologicznej, więc żyliśmy praktycznie jak w serialu. Wszyscy pili codziennie soki, jedli jedzenie, które im podawano – nie da się przecenić tego, o ile bardziej prawdziwe to się wydaje, kiedy znajdujesz w prawdziwej przestrzeni – powiedział.

Dziewięcioro nieznajomych – o czym jest ten serial?

Akcja serialu "Dziewięcioro nieznajomych" dzieje się ośrodku zdrowia i odnowy biologicznej, który obiecuje transformację dziewiątce zestresowanych osób, szukających lepszego sposobu na życie. Pieczę nad nimi sprawuje dyrektorka ośrodka, Masza (Kidman), która ma pomóc ożywić ich zmęczone umysły i ciała. Dziewiątka nieznajomych kompletnie nie wie, co ich czeka.

Dziewięcioro nieznajomych serial gdzie był kręcony

"Dziewięcioro nieznajomych" (Fot. Hulu)

W obsadzie są także Melissa McCarthy ("Mike & Molly"), Tiffany Boone ("Hunters"), Samara Weaving ("Hollywood"), Luke Evans ("Alienista"), Melvin Gregg ("American Vandal"), Manny Jacinto ("Dobre Miejsce"), Grace Van Patten ("Maniac"), Bobby Cannavale ("Mr. Robot"), Regina Hall ("Czarny poniedziałek") i Michael Shannon ("Zakazane imperium").

Twórcami serialu, który powstał na podstawie książki Liane Moriarty, są David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") i John-Henry Butterworth ("Le Mans '66").

Dziewięcioro nieznajomych – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA