8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Kiedy wraca "The Walking Dead"? Po co światu drugi serialowy Sherlock? Które odcinki "Breaking Bad" warto obejrzeć, jeśli nie mamy czasu na cztery sezony? Co powstanie z połączenia Sheldona z "Grą o tron"? A poza tym "Family Guy", "Californication", "Pamiętniki wampirów", "Elementary"!

1. Wiemy, kiedy wraca "The Walking Dead". Zombiaki powracają z 3. sezonem na antenę AMC 14 października. W polskim FOX-ie prawdopodobnie znów będzie można oglądać nowe odcinki z niewielkim opóźnieniem. A na Serialowej dziś będzie jeszcze nowiutki trailer i więcej informacji z panelu "The Walking Dead" na Comic-Conie.

2. 11 odcinków "Breaking Bad", które trzeba zobaczyć. Zap2It zapytało Vince'a Gilligana, które odcinki trzeba obejrzeć, jeśli nie znaliśmy dotąd "Breaking Bad", ale chcemy oglądać na bieżąco 5. sezon. Gilligan trochę pokręcił nosem, że tak nie wolno oglądać "Breaking Bad" (no i w sumie ma rację). W końcu jednak pomógł dziennikarzom przygotować listę ważnych dla fabuły odcinków, którą znajdziecie tutaj. Są na niej głównie epizody kluczowe dla fabuły, nie ma odcinków genialnych, w których niewiele się działo (jak "Fly"). Nie polecam więc oglądania "Breaking Bad" w ten sposób. Chyba że ktoś bardzo chce.

3. Joel McHale w "Sons of Anarchy". Znany z "Community" Joel McHale wystąpi w kilku odcinkach 5. sezonu "Sons of Anarchy" - donosi TVLine. Zagra Warrena, przystojnego przekręciarza, który trafił na niewłaściwą osobę. Katey Sagal zamieściła na Twitterze wspólne zdjęcie z Joelem.

4. Elizabeth Banks w "Family Guyu". W premierze 11. sezonu "Family Guya" zobaczymy Elizabeth Banks. Zagra żonę byłego chłopaka Lois, Rossa Fishermana, która jest snobką. W odcinku tym Fishermanowie będą wspinać się na Mount Everest. Peter im tego pozazdrości i Griffinowie pójdą w ich ślady. Serial powraca 30 września.

5. Po co światu drugi Sherlock? Swój panel na Comic-Conie miał serial "Elementary", czyli opowieść o współczesnym Sherlocku Holmesie, rozwiązującym zagadki w Nowym Jorku. Dziennikarze pytali aktorów, Jonny'ego Lee Millera i Lucy Liu, a także twórcę serialu, Roba Doherty'ego, po co właściwie robić nowego Sherlocka i dlaczego dr Watson jest kobietą. Doherty wyjaśnił, że na początku myśl o pani dr Watson go bawiła, a potem uznał to za dobry pomysł. Między bohaterami będzie dzięki temu nowa dynamika i nieco innego rodzaju chemia (niekoniecznie chodzi tu o romans). Doherty powiedział również, że chciałby kiedyś zaprezentować widzom CBS własną wersję Moriarty'ego. Johnny Lee Miller zdradził z kolei, że miał okazję pogadać o swojej roli z Benedictem Cumberbatchem i wspólnie doszli do wniosku, iż jego Sherlock musi być zdecydowanie inny od Sherlocka BBC. Jak to wszystko wyjdzie, zobaczymy jesienią. "Elementary" startuje 27 września.

6. Hank Moody spotka Marilyn Mansona. Pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu 6. sezonu "Californication", a na nim David Duchovny, Marilyn Manson i Tim Minchin. Manson zagra w serialu samego siebie.

7. Todd Williams w "Pamiętnikach wampirów". Do obsady "Pamiętników wampirów" na 4. sezon dołączył znany z "Chicago Code" Todd Williams. Zagra nowego potężnego i tajemniczego łowcę wampirów, który zawita do Mystic Falls.

8. Co powstanie z połączenia Sheldona z "Grą o tron"? Jeśli lubicie Serialową na Facebooku, pewnie już widzieliście to zdjęcie, jeśli nie, proszę bardzo: oto, co powstaje, kiedy połączymy Sheldona z Żelaznym Tronem, wg 9GAG.

REKLAMA