"Gra o tron": Nowi aktorzy i data premiery 3. sezonu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Prowadzony na Comic-Conie przez samego G.R.R. Martina panel "Gry o tron" przyniósł nam szereg ważnych informacji o 3. sezonie serialu.

Przede wszystkim poznaliśmy datę premiery 3. sezonu. Nowy odcinek "Gry o tron" pojawi na ekranach w USA 31 marca 2013 roku. Ponadto poznaliśmy 14 nowych aktorów wcielających się w bohaterów serialu. Zaprezentowali się w specjalnym nagraniu wyświetlonym przed panelem.

73-letnia Diana Rigg (gwiazda serialu z lat 60. "The Avengers") otrzymała rolę Olenny Tyrell – seniorki rodu Tyrellów, zwanej "Królową Cierni". W książce starsza pani jest niezwykle barwną i istotną postacią, ciekawe, jak to będzie w serialu? Inną ważną postacią jest Beric Dondarrion, przywódca buntowników walczących w obronie poszkodowanych przez wojnę wieśniaków. Zagra go Richard Dormer.

W serialu pojawi się także kilka postaci od dawna wyczekiwanych przez widzów (i obecnych w książce dużo wcześniej niż w III tomie). W "Grze o tron" zobaczymy nareszcie rodzeństwo Jojena i Mereen Reedów (Thomas Brodie-Sangster i Ellie Kendrick), wuja Catelyn Stark Bryndona Tully'ego (Clive Russell), słynnego Czerwonego Kapłana Thorosa z Myr (Paul Kaye), niewolnicę-tłumaczkę Missandei (Nathalie Emmanuel) oraz wojowników zza Muru Orella (Mackenzie Crook) i ( Tormunda (Kristofer Hivju). Poznamy też żonę króla Stannisa – Selyse (Tara Fitzgerald) oraz ich brzydką córeczkę Shireen (Kerry Ingram).

Panel na Comic Conie przebiegał w bardzo wesołej atmosferze. Martin żartował sobie szczególnie z obecnego na sali Alfiego Allena (czyli odtwórcy roli Theona Greyjoya). Autor książkowej "Gry o tron" zwracał aktorowi uwagę, że zapewnił mu mnóstwo scen erotycznych, a nie doczekał się podziękowania...

Jeśli chcecie zobaczyć to wszystko na własne oczy, oto cały tegoroczny panel "Gry o tron".

REKLAMA