"True Blood": Kilka spoilerów z Comic-Conu [wideo]

"True Blood" (Fot. HBO)

"True Blood" (Fot. HBO)

Nowe romanse, nowe wojny i oczywiście szalony finał. Na Comic-Conie ekipa "True Blood" zdradziła, co jeszcze nas czeka w 5. sezonie. Pokazano też nowy trailer, w którym nie brakuje akcji.

5. sezon "True Blood" już zdążył się rozkręcić, ale jeszcze więcej przed nami. To i owo na ten temat zdradziła na Comic-Conie mocna ekipa w składzie: Joe Mangienello, Ryan Kwanten, Deborah Ann Woll, Sam Trammell, Rutina Wesley, Christopher Meloni, Alexander Skarsgard, Kristin Bauer van Straten, Stephen Moyer, Anna Paquin oraz oczywiście Alan Ball. Odchodzący po tym sezonie showrunner powiedział, że przed nami trzy nowe romanse. "Będzie też dużo ludzi uprawiających seks, ale to nie liczy się jako romanse" - dodał. A seks będzie taki jak zwykle w "True Blood" - szalony i popaprany. Zobaczymy też nagiego Mangienello, który będzie romansował z kolejną panią.

Poza tym dowiemy się więcej o rodzicach Sookie i Jasona (Michelle i Corbett Stackhouse) oraz poznamy wpływ tego, co się z nimi stało, na ich dzieci (zwłaszcza Jasona). Anna Paquin zdradziła, że ostatnia scena 5. sezonu to totalne szaleństwo.

Będzie rozwijał się bromance Billa i Erica. Panowie przez cztery sezony walczyli o Sookie, teraz czas na - jak to określił Skarsgard - Butch Cassidy Sundance Kid moment. Do współpracy zmusiły ich okoliczności, ale wygląda na to, że naprawdę się lubią. Pod koniec 5. sezonu pojawi się kolejna zwierzyna - tygrysołaki. To, czy staną się ważną częścią fabuły, będzie zależało już nie od Alana Balla, a jego następców.

Z trailera pokazanego podczas panelu wynika m.in., że będzie jakiś mocny wątek z wróżkami (wojna wróżek?), Sookie zapomni o czymś ważnym, Tara zostanie striptizerką, Luna przeżyje, pojawi się Godric, Alcide zostanie przywódcą wilkołaków, a król Russell znów będzie szalał.

TVLine ma jeszcze jedno wideo - wywiad z Deborah Ann Woll, która zdradziła, że w finale będzie mnóstwo śmierci. "Nasz plan był pokryty krwią" - powiedziała aktorka.

I na deser ciekawostka: Ryan Kwanten pokazał na Comic-Conie, że potrafi chodzić na rękach.