Comic-Con: 11 spoilerów z panelu "Glee" [wideo]

"Glee" (Fot. FOX)

"Glee" (Fot. FOX)

13 września powraca z 4. sezonem "Glee" - i będzie to zupełnie nowe "Glee". Stara obsada zdradziła na Comic-Conie całkiem sporo na temat tego, co nas czeka jesienią.

Po 3. sezonie "Glee" będzie wyglądało już zupełnie inaczej. Podczas panelu na Comic-Conie członkowie "starej" obsady - Lea Michelle, Cory Monteith, Darren Criss, Naya Rivera, Kevin McHale i Jenna Ushakowitz - a także producenci Brad Falchuk, Ian Brennan i Dante Di Loreto zdradzili, jakie będzie "Glee" po wakacjach. To będzie sezon o dorastaniu, realizacji swoich marzeń i jednocześnie życiu w prawdziwym świecie, gdzie trzeba zarobić na czynsz. Serwis TV Guide przygotował 10 spoilerów z panelu (my dorzucamy jeszcze jeden):

1. Kurt w Nowym Jorku. Na początku sezonu Kurt Hummel będzie w Limie i wróci nawet na moment do szkoły, by pomóc w rekrutacji nowych członków glee clubu. Ale nie zostanie w domu na długo, przeciwnie, szybko pojedzie do Rachel do Nowego Jorku. Ta dwójka to najlepsi przyjaciele i po prostu nie będą mogli tak długo pozostać daleko od siebie. Ale będzie też Rachel w Ohio. Bohaterka na pewno tam będzie tam powracać - i taki powrót będzie miał miejsce szybciej, niż moglibyśmy się spodziewać.

2. Kto dostanie solo? W 3. sezonie narzekaliśmy również na Serialowej, że marnują się dobre głosy (choćby Tina), podczas gdy ciągle te same osoby dostają solo. Teraz to się zmieni. Będzie dokładnie na odwrót - to, co było dla dzieciaków marzeniem, stanie się koszmarem. Będzie dużo stresu i większe oczekiwania wobec tych, którzy zostali. Darren Criss, którego bohater w zeszłym sezonie bardzo dużo śpiewał, chciałby, żeby Blaine tym razem schował się w cieniu i był bardziej zespołowym graczem.

3. Rory Flanagan już nie wróci. Jesienią najprawdopodobniej zobaczymy Sama, nie zobaczymy za to już Rory'ego. Ale być może powróci on w drugiej połowie 4. sezonu.

4. Czas na nowe dzieciaki. Na razie ich nie znamy, castingi wciąż trwają, ale producenci zapewniają, że w nowej serii zobaczymy mnóstwo nowych dzieciaków i będą to świetni aktorzy, którzy potrafią śpiewać. Wiadomo na pewno, że między wydarzeniami z finału 3. serii i tymi z początku 4. serii miną trzy miesiące - czyli zobaczymy bohaterów we wrześniu, kiedy znów zaczyna się szkoła.

5. Sue będzie matką. W 4. sezonie Sue będzie w końcu miała dziecko. W pierwszej połowie sezonu dowiemy się, kto jest ojcem. Będziemy oglądać nową Sue, która ma już zupełnie inne priorytety. Trenerka wciąż jednak będzie robić sobie jaja ze wszystkim, również Roz Washington. NeNe Leakes powróci do "Glee", mimo że dostała stałą rolę w nowym sitcomie NBC, "The New Normal".

6. Rachel i Finn? To skomplikowane. Sprawy się pokomplikują u Rachel i Finna, a możliwe, że również u Kurta i Blaine'a. Rachel nie będzie wiedzieć, na czym stoi, czy to faktycznie koniec, czy może umawiać się z innymi ludźmi. Finn z kolei zaczął wielką przygodę i na dobrą sprawę nie wiadomo, co z nim będzie. A co z Kurtem i Blaine'em? Albo będzie cudownie, albo katastrofalnie. Na razie aktorzy mogą co najwyżej zgadywać i Darren Criss uważa, że tej parze zrobiło się ostatnio zbyt wygodnie. Czy to oznacza kłopoty na horyzoncie?

7. Santana na razie nie jedzie do Nowego Jorku. Santana ma teraz pieniądze, dzięki którym może wyjechać realizować swoje marzenia, na razie jednak zdecyduje, że skorzysta ze stypendium dla cheerleaderek uniwersytetu w Louisville. Co z jej związkiem z Brittany? Naya Rivera uważa, że skoro dziewczyny naprawdę się kochają, to powinny dać radę. Lea Michele z kolei powiedziała, że ona i Naya chciałyby, aby ich bohaterki zostały współlokatorkami w Nowym Jorku. Na razie jednak Rachel będzie mieszkać z kimś, kogo jeszcze nie znamy.

8. Osobisty kryzys u Willa. Will i Emma wciąż będą zaręczeni, ale nie wszystko będzie układać się świetnie. Will zacznie zastanawiać się nad swoją karierą. Dzieciaki wygrały zawody krajowe, a co z nim? Czy faktycznie chce być nauczycielem do końca życia? Jednocześnie będzie on miał kłopot ze skompletowaniem nowego glee clubu. Sala prób New Directions na początku sezonu będzie świeciła pustkami.

9. Nowa nauczycielka Rachel. W Nowym Jorku Rachel będzie miała wiele problemów. Jej nowa nauczycielka tańca z NYADA, którą zagra Kate Hudson, w niczym nie będzie przypominać pana Schue. Da Rachel niezły wycisk, a jej nie będzie łatwo to przetrwać, bo nie jest przyzwyczajona do takich metod.

10. Wszyscy powrócą. Twórcy "Glee" jeszcze raz zapewnili, że zobaczymy w 4. sezonie całą starą obsadę. Nie spodziewajcie się jednak, że wszystkich, którzy skończyli szkołę, będziecie oglądać w każdym odcinku.

11. Odcinek poświęcony Britney Spears. Jesienią możemy spodziewać się odcinka poświęconego twórczości Britney Spears. Będzie to już 2. odcinek nowej serii, a w centrum uwagi będzie Brittany (Heather Morris).

Poniżej możecie sami zobaczyć cały panel "Glee".