Jak na 2. sezon "Wiedźmina" wpłynie animacja "Zmora Wilka"? Czy łączą się one w jedną całość?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Animacja "Wiedźmin: Zmora Wilka" opowiada o upadku Kaer Morhen, do którego w 2. sezonie "Wiedźmina" Geralt zabierze Ciri. Czy anime będzie miało wpływ na wydarzenia w serialu?

"Wiedźmin: Zmora Wilka" portretuje nie tylko młodość Vesemira, ale także jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii wiedźminów: upadek Kaer Morhen. Ponieważ animacja kończy się wyprowadzeniem z rzezi ostatnich młodych adeptów, w tym Geralta, pozostaje ważne pytanie: czy obie opowieści się ze sobą łączą? Showrunnerka Lauren S. Hissrich potwierdza te przypuszczenia.

Co łączy serial Wiedźmin i anime Zmora Wilka?

W rozmowie z Netflix Geeked Hissrich powiedziała, że Geralt (Henry Cavill) był świadkiem tamtych wydarzeń – jako dzieciak ukryty w piwnicy – i pozostała w nim trauma, która będzie go prześladować w 2. sezonie. Jak zauważa showrunnerka, "Wiedźmin" jest opowieścią o ojcostwie, nie tylko w kontekście relacji Ciri i Geralta, ale także Geralta i Vesemira.

– W anime zobaczyliśmy postać ojca, którym jest Vesemir dla Geralta, zobaczyliśmy, jak Vesemir jest gotowy poświęcić swoje życie, by ochronić nową generację wiedźminów. Gdy Geralt widzi go ponownie w 2. sezonie, sam zmaga się dokładnie z tą samą ideą, jaką są ponowne zmiany zachodzące na Kontynencie. I niespodziewanie to Geralt zostaje wrzucony w rolę ojca.

Wiedźmin sezon 2 powiązania ze Zmora Wilka

"Wiedźmin: Zmora Wilka" (Fot. Netflix)

Gdy Ciri (Freya Allan) dociera do Kaer Morhen, nie zobaczy już Wiedźmińskiego Siedliska, a rozpadającą się warownię, otoczoną pozostałościami po brutalnej bitwie. Lwiątko z Cintry nie ma wiedzy o tamtych wydarzeniach i Ciri będzie miała wiele pytań, na które niekoniecznie dostanie odpowiedź. Jak mówi Lauren S. Hissrich, właśnie po to powstała "Zmora Wilka", by pokazać, co doprowadziło do zniszczeń, jakie zobaczą bohaterowie.

Oczywiście, serial "Wiedźmin" przedstawi kontekst tamtych wydarzeń dla widzów, którzy nie widzieli animacji. Jednak nie można pominąć faktu, że łączy się ona z serialem aktorskim i wprowadziła postać Vesemira, który miał ogromny wpływ na to, kim dziś jest Geralt.

W serialu aktorskim Vesemira zagra Kim Bodnia, znany z "Mostu nad Sundem". Z kolei w rolach kolegów Geralta, Lamberta i Eskela, pojawią się Paul Bullion i Basil Eidenbenz.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netflix

REKLAMA