"Pamiętniki wampirów": Są spoilery z Comic-Conu

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

Wampirzyca Elena, zły chłopak Damon, historia czarownic. Aktorzy i producenci "Pamiętników wampirów" zdradzili na Comic-Conie, co nas czeka w 4. sezonie.

Na panelu "Pamiętników wampirów" na Comic-Conie zjawili się twórcy serialu, Julie Plec i Kevin Williamson, a także najważniejsi członkowie obsady: Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Michael Trevino. Pokazany został krótki materiał składający się z nowych scen (na razie nie ma pełnego trailera, bo produkcja dopiero ruszyła). W jednej ze scen Damon rzuca Matta na ścianę, z kolei w drugiej mówi do Stefana: "Świat ma teraz jednego rozgrywającego więcej. Brawo, bracie".

Jaki będzie 4. sezon? Z jednej strony podobny do poprzednich, a z drugiej inny - głębszy, bardziej emocjonalny, pełen pokręconych historii. Zagłębimy się w historię czarownic, by dowiedzieć się, kto nauczył Esther wszystkiego, co potrafiła. Bo choć Esther nazywana jest pierwotną czarownicą, jej wiedza nie wzięła się znikąd.

Bardziej niż czarownice nas wszystkich interesuje chyba jednak Elena i jej przemiana w wampira. To będzie główny wątek na początku 4. serii "Pamiętników wampirów". Elena niewątpliwie zmieni się i Damon oraz Stefan będą sobie musieli z tym jakoś poradzić. Będzie potrzebowała ich pomocy. Czy wygra Delena czy Stelena? Tego nie dowiemy się szybko. Nina Dobrev powiedziała, że ma spory problem, bo będzie musiała sprawić, żeby Elena i Katherine różniły się od siebie. Na pewno jednak z czasem to się wyklaruje.

Znów zobaczymy złego Damona, wściekłego na Matta i cały świat. Matt pozostał ostatnim człowiekiem w serialu i dla niego ten sezon będzie walką o to, by to się nie zmieniło. A poza tym będzie on pomagał wampirzycy Elenie, wciąż będzie jej przyjacielem.

W serialu na pewno pozostanie Meredith (Torrey DeVitto). Może też powrócić w jakiejś formie Alaric, czyli Matt Davis, który ma teraz własny serial, ale twórcy "Pamiętników" bardzo chcą, żeby do nich zajrzał choć na chwilę. On zaś ma zapisaną w kontrakcie zgodę na gościnne występy. A co z Katharine? Julie Plec wyjaśniła, że ona pojawi się z powrotem, dopiero kiedy Klaus przestanie być zagrożeniem.

"Pamiętniki wampirów" wracają z 4. sezonem 11 października.

REKLAMA