"Dexter" zmieni format w nowej serii. "New Blood" to bardziej historia rodzinna niż polowanie na złoczyńców

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

"Dexter: New Blood" to nie tylko nowe miejsce i nowi bohaterowie. Serial zmieni formułę, tak że nie będzie w niej już procedurala. Co dostaniemy w zamian?

"Dexter" powraca z 10-odcinkową serią "New Blood", ale dawni fani mogą nie poznać serialu. Nie będzie ani słonecznego Miami, ani znajomej ekipy policjantów. Jak się okazuje, serial zrezygnuje także ze złoczyńców tygodnia, by postawić na bardziej spójną historię, w której na pierwszy plan wysuną się kwestie rodzinne.

Dexter: New Blood stawia na historię rodzinną

Scott Reynolds, producent wykonawczy "Dextera", opowiada w rozmowie z Variety, jak to będzie wyglądało w praktyce.

– Przełamaliśmy także format w porównaniu do tego, co robiliśmy wcześniej. [Wcześniej był co sezon] Wielki Zły i pomniejsi złoczyńcy. Znajdujemy ich, śledzimy, polujemy na nich i owijamy w plastik, a następnie zabijamy – osiem do dziesięciu osób w każdym sezonie. Trochę od tego odeszliśmy i uczyniliśmy to znacznie bardziej osobistym. To jest o Harrisonie. To jest o życiu rodzinnym. To jest o ojcu, który jest mordercą – seryjnym zabójcą – i o efekcie, jaki to ma na wszystkich wokół niego – mówi Reynolds.

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Wiadomo, że w "Dexter: New Blood" pojawi się prawie już dorosły Harrison, syn Dexa, a zagra go Jack Alcott ("The Good Lord Bird"). Clyde Phillips, showrunner serialu, zdradził podczas konferencji na TCA Press Tour, że "ojcowie i synowie" to ważny motyw w tym sezonie.

– Nie da się zrobić serialu o Dexterze bez sprowadzenia z powrotem jego syna. Dexter opuścił syna, kiedy ten miał pięć lat, syn myślał, że on nie żyje, a potem dowiedział się, że jednak żyje, i nosi wielką urazę – powiedział twórca.

A skoro o życiu rodzinnym Dextera mowa, powróci również Debra (Jennifer Carpenter) – nie tyle jako duch, co raczej Mroczny Pasażer swojego brata.

– Nie myślę o niej jako o duchu, bardziej jako ogniwie, echu czy też niewygodnej prawdzie dla Dextera. Ona wraca, by go nawiedzać, karać, opiekować się nim, prowokować i kochać go – opowiadała Jennifer Carpenter.

dexter debra powrót

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

W "Dexter: New Blood" akcja przeniesie się z Miami do północnej części stanu Nowy Jork, do fikcyjnego miasteczka Iron Lake. Dexter (Michael C. Hall) ukrywa się pod nazwiskiem Jim Lindsay i pracuje jako sprzedawca w sklepie Fred's Fish & Game.

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). W obsadzie są także Julia Jones ("The Mandalorian"), Alano Miller ("Jane the Virgin"), Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") i Johnny Sequoyah ("Believe"), a z dawnych znajomych powróci jeszcze John Lithgow jako Trinity Killer.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA