Jakie seriale zobaczymy we wrześniu na Canal+? "Vigil", "Dr. Death", "Pokój 301" i inne premiery

"Dr. Death" (Fot. Peacock)

We wrześniu do Polski zawita oparta na prawdziwej historii produkcja "Dr. Death". Jakie jeszcze nowe seriale obejrzymy na platformie Canal+ w najbliższych tygodniach?

Canal+ przedstawił listę premier na wrzesień. Tym razem dominują produkcje anglojęzyczne – zobaczymy m.in. serial "Dr. Death" z Joshuą Jacksonem w roli morderczego neurochirurga i brytyjski "Vigil". Poniżej podajemy daty premier telewizyjnych – wszystkie seriale będą dostępne w serwisie Canal+ online następnego dnia rano.

Pokój 301 – 8 września o godz. 20:10 na Ale kino+

Każda rodzina skrywa jakąś tajemnicę, ale mało która tak mroczną i skomplikowaną jak rodzina Kurtiich. Wydawało się, że wspólnie przetrwali tragedię z przeszłości – śmierć dwuletniego syna zastrzelonego przez inne dziecko. Dwanaście lat po tych wydarzeniach przychodzi list, który nie tylko rozdrapie dawne rany, ale i zmieni niemal wszystko. Oto "Pokój 301" – składający się z sześciu odcinków fińsko-brytyjski thriller, który opowiada o tym, jak spokojne greckie wakacje zmieniają się w skomplikowaną grę z niebezpiecznym przeciwnikiem.

Twórczynią serialu jest brytyjska scenarzystka Kate Ashfield ("Wysyp żywych trupów"), a w obsadzie są fińscy aktorzy: Antti Virmavirta ("Po tamtej stronie"), Jussi Vatanen ("Lapońska odyseja") i Kaija Pakarinen ("Oblubienica diabła").

Vigil – 13 września o godz. 22:00 na Canal+ Seriale

"Vigil" to 6-odcinkowy serial BBC, opowiadający historię policyjnego śledztwa, które rozgrywa się na pokładzie okrętu podwodnego. Wszystko zaczyna się od zniknięcia szkockiego statku rybackiego i równocześnie tajemniczej śmierci na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, tytułowego HMS Vigil. Do rozwiązania zagadki zostaje wyznaczona inspektor Amy Silva, która (dosłownie) ląduje na pokładzie okrętu, a tam szybko wchodzi w konflikt z przedstawicielami Królewskiej Marynarki Wojennej. Sama, otoczona przez obcych stara się wykonać swoje zadanie i rozwiązać sprawę. Czy to w ogóle możliwe?

Główną rolę gra Suranne Jones ("Doktor Foster"), której towarzyszą m.in. Rose Leslie ("Gra o tron") i Gary Lewis ("Outlander"). Twórcą serialu jest Tom Edge ("Cormoran Strike").

Dr. Death – 15 września o godz. 21:00 na Canal+ Premium

Sprawa doktora Christophera Duntscha kilka lat temu wstrząsnęła Ameryką. Ten arogancki psychopata w lekarskim kitlu zabił bądź okaleczył wielu swoich pacjentów. Nic więc dziwnego, że zdobył przydomek Doktor Śmierć i skończył w więzieniu z wyrokiem dożywotniego pozbawienia wolności. "Dr Death" to 8-odcinkowy serial platformy Peacock na podstawie podcastu z 2018 roku, którego bohaterem był doktor Duntsch. Główną rolę gra Joshua Jackson ("The Affair"), a u jego boku występują m.in. Alec Baldwin ("30 Rock") i Christian Slater ("Mr. Robot")

Duff i Wazowski – 21 września o godz. 20:00 na Canal+ Seriale

"Duff i Wazowski" (w oryginale "Pretty Hard Cases") to kanadyjski serial o policyjnym duecie, który musi zmierzyć się z groźnym gangiem z Toronto. Sam Wazowski i Kelly Duff to dwie policjantki po 40-tce, które poza wiekiem różni praktycznie wszystko – od pochodzenia i rasy, po charaktery i metody pracy. Główne role grają Mederith MacNeil ("Dobranoc, kochanie") i Adrienne C. Moore ("Orange is the New Black"), w serialu występują też m.in. Tara Strong ("Loki"), Dean McDermott ("Slasher") i Kim Coates ("Synowie Anarchii").

REKLAMA