5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sons of Anarchy" (Fot. FX)

"Sons of Anarchy" (Fot. FX)

Kiedy wraca "Sons of Anarchy"? Czy jest szansa na spin-offa "Breaking Bad"? Co będą robić bohaterowie "Pamiętników wampirów" po skończeniu szkoły? Zapraszamy!

1. Kiedy wraca "Sons of Anarchy"? Podczas panelu na Comic-Conie ekipa "Sons of Anarchy" zdradziła trochę spoilerów i planów na przyszłość. Zajmiemy się nimi na Serialowej dziś po południu, a na razie z przyjemnością podajemy, że serial powróci 11 września z 5. sezonem.

2. Wampiry na uniwersytecie. Zap2It podaje, że w najbliższym sezonie bohaterowie "Pamiętników wampirów" skończą szkołę średnią. A skoro skończą szkołę, to pójdą na studia - pamiętacie nieznany z nazwy lokalny uniwersytet, na który uczęszczała ciocia Jenna? Właśnie tam pójdą. Poznamy profesora Shane'a, który będzie to i owo wiedział o paranormalnym świecie. Będzie on współpracował z Bonnie. Całą historia zacznie się już w 2. odcinku nowej serii, zatytułowanym "Bad Moon Rising."

3. Tytuł premiery 2. serii "Hart of Dixie". "I Fall to Pieces" - taki tytuł będzie nosić 1. odcinek 2. sezonu "Hart of Dixie". Czy tytuł dotyczy Zoe, czy kogoś innego? Tego na razie nie wiemy.

4. Fanowski plakat 2. sezonu "Revenge". Pamiętacie ten fatalny plakat z Emily, nieprzypominającą w ogóle Emily, wyrastającą z kolczastego krzaka? To m.in. właśnie to dzieło sprawiało, że nie dawaliśmy "Revenge" szans. Miejmy nadzieję, że twórcy serialu tę stylistykę porzucą na dobre, a tymczasem zobaczcie, jak amerykańscy fani wyobrażają sobie plakat "Revenge" na 2. sezon.

5. Saul Goodman bohaterem spin-offa "Breaking Bad"? To już niestety początek końca "Breaking Bad", ale Vince Gilligan ma oczywiście plany na przyszłość. Chciałby zrobić spin-offa, którego bohaterem będzie Saul Goodman (Bob Odenkirk). "Uwielbiam myśl o prawniku, który robi wszystko, by uniknąć chodzenia do sądu. Zawsze idzie na ugodę na schodach sądu" - powiedział Gilligan w EW. Taki spin-off jest wg twórcy "Breaking Bad" bardziej prawdopodobny, niż film kinowy z Walterem w roli głównej. Ta historia ma już zostać zamknięta, tymczasem Saul ma ogromny potencjał.

Na koniec ogłoszenia parafialne: recenzja "Breaking Bad" będzie późnym wieczorem, do tego czasu prosiłabym o powstrzymanie się od spoilerowania pod innymi tekstami o tym serialu. Newsy z Comic-Conu powrócą po południu, niestety są za długie, żeby je streścić tutaj. W planach mamy "The Big Bang Theory", "Kości", "Sons of Anarchy", "Grimm" i zobaczymy co jeszcze.