Michael Gandolfini o graniu roli Tony'ego Soprano. "To była najtrudniejsza decyzja mojego życia" – przyznaje

"Wszyscy święci New Jersey" (Fot. Warner Bros.)

"Rodzina Soprano" powróci w filmowym prequelu "Wszyscy święci New Jersey". Młodego Tony'ego zagra Michael Gandolfini – aktor opowiedział, co czuł, przejmując rolę swojego zmarłego ojca.

"Wszyscy święci New Jersey" ("The Many Saints of Newark") będą pełnometrażowym prequelem kultowego serialu "Rodzina Soprano". HBO Max pokazało już zwiastun filmu, a Michael Gandolfini olśnił fanów w roli młodego Tony'ego.

Michael Gandolfini wahał się przed przyjęciem roli 

20-letni aktor opowiedział już wcześniej o tym, jak dostał rolę w rozmowie z magazynem "Esquire" oraz wziął udział w specjalnej sesji zdjęciowej. W najnowszym wywiadzie dla "Empire" Michael Gandolfini podkreślił, że przyjęcie roli po zmarłym ojcu było "prawdopodobnie najtrudniejszą decyzją", jaką kiedykolwiek podjął.

– Wiesz, nie chciałem wywierać na sobie presji, aby wyjść z tego poczucia, jakbym "dorósł", jeśli chodzi o moje uczucia wobec taty. Chciałem być po prostu najlepszym aktorem, jakim mogłem być, portretując Tony'ego w sposób, w jaki chciał tego David [Chase, twórca "Rodziny Soprano"], scena po scenie. Nie myślałem o mojej żałobie, bo... cóż, zes***bym się w łóżko – powiedział.

Wszyscy święci New Jersey

"Wszyscy święci New Jersey" (Fot. HBO Max)

Gandolfini dodał także, że jego wersja Tony'ego będzie się różnić od kreacji, do której zostaliśmy przyzwyczajeni w "Rodzinie Soprano":

– Postać mojego taty miała całą tę piękną wrażliwość pod tą agresją. Ta wersja jest jej odwrotnością. Na pierwszym miejscu jest jego ciekawość i wrażliwość. Nie jest gangsterem z bronią w ręku. To dzieciak, który zostaje w pewien sposób ograniczony i wciągnięty do środka – skomentował.

Na planie nie brakowało wspomnień o Jamesie Gandolfinim. Reżyser filmu Alan Taylor opowiedział o szczególnie wzruszającym momencie podczas kręcenia.

– Pewnego wieczoru wszyscy jedliśmy kolację. W pewnym momencie on [Michael] wstał i powiedział: "Chcę podziękować wszystkim za to, że to zrobili, ponieważ była to szansa na przywitanie się z moim ojcem... i ponowne pożegnanie". Nie było wtedy osoby, która nie uroniłaby łzy – opowiedział.

Wszyscy święci New Jersey – opis i zwiastun filmu

W filmie "Wszyscy święci New Jersey" zobaczymy dorastanie młodego Tony'ego Soprano w jednej z najbardziej burzliwych epok w historii Newark – w czasach zamieszek w latach 60., które podzieliły społeczności Włochów i Afroamerykanów. Podczas gdy nastoletni Tony marzy o wyjeździe na studia, rywalizujący gangsterzy rzucają wyzwanie potężnej rodzinie przestępczej DiMeo.

Vera Farmiga ("Bates Motel") gra matkę Tony'ego, Livię. W obsadzie są też Corey Stoll ("House of Cards") jako wujek Junior, Billy Magnussen ("Made for Love") jako Paulie "Walnuts" Gualteri, John Magaro ("Orange is the New Black") jako Silvio Dante, Jon Bernthal ("Punisher") jako Giovanni "Johnny Boy" Soprano, Alessandro Nivola ("Doll & Em") jako Dickie Moltisanti, ojciec Christophera, oraz Leslie Odom Jr. ("Hamilton"), Michela De Rossi ("The Rats") i Ray Liotta ("Chłopcy z ferajny").

Reżyserem filmu jest Alan Taylor, a autorami scenariusza – twórca "Rodziny Soprano" David Chase i scenarzysta serialu Lawrence Konner. Premiera w kinach w USA planowana jest na 1 października, a w Polsce – 29 października. W tym momencie nie wiadomo, czy film będzie od razu dostępny na HBO GO.

Rodzina Soprano jest dostępna na HBO GO

REKLAMA