Sarah Paulson w ogniu krytyki. W "ACS: Impeachment" założyła pogrubiający kostium, teraz się tłumaczy

"Impeachment: American Crime Story" (Fot. FX)

"American Crime Story" powróci z 3. sezonem.  Jedną z głównych ról gra Sarah Paulson, która do swojej roli przeszła prawdziwą metamorfozę – nie wszystkim spodobał się jej kostium.

3. sezon "American Crime Story" od Ryana Murphy'ego o podtytule "Impeachment" skupi się na skandalu, który wybuchł po wyjściu na jaw romansu prezydenta Billa Clintona ze stażystką Moniką Lewinsky. Paulson gra Lindę Tripp, urzędniczkę, która potajemnie nagrywała rozmowy pary. Aktorka w swoim kostiumie jest nie do poznania – jednak nie obyło się bez kontrowersji.

American Crime Story – Sarah Paulson się tłumaczy

Paulson do roli Lindy Tripp przeszła metamorfozę i przytyła ok. 13 kilogramów. By jeszcze bardziej upodobnić się do Tripp, aktorka założyła pogrubiający kostium. Decyzja wzbudziła dyskusje i produkcja szybko została oskarżona o tzw. fat fobię. Sarah Paulson przyznaje teraz, iż żałuje, że w ogóle założyła ten kostium.

– Bardzo trudno jest mi mówić o tym bez poczucia, że robię wymówki. Jest wiele kontrowersji wokół aktorów i pogrubiających kostiumów i myślę, że ta kontrowersja jest uzasadniona. Myślę, że tzw. fat fobia jest prawdziwa. Sądzę, że udawanie, że jest inaczej, powoduje dalsze szkody. I jest to bardzo ważna rozmowa, którą należy przeprowadzić – powiedziała w rozmowie z LA Times.

Impeachment. American Crime Story

"Impeachment. American Crime Story" (Fot. FX)

Paulson zaznaczyła jednak, że nie uważa, by cała wina spadała na aktora. Rola była dla niej wyzwaniem, ale i szansą na pokazanie się z innej strony, dlatego nie przemyślała wszystkiego do końca.

– To, o czym najwięcej myślę, to fakt, że żałuję, iż nie przemyślałam tego bardziej dogłębnie. I to jest dla mnie ważna rzecz do przemyślenia i zastanowienia się. Wiem też, że to przywilej, siedzieć, myśleć o tym i zastanawiać się nad tym, mając już możliwość zrobienia czegoś i mając szansę, której ktoś inny nie miał. Możesz się czegoś nauczyć dopiero wtedy, kiedy już to zrobisz. Czy powinnam była być mądrzejsza? Abso-k**wa-lutnie. Ale teraz już jestem. I nie dokonałabym takiego samego wyboru w przyszłości – skomentowała.

"Impeachment: American Crime Story" oparte jest na książce "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton" autorstwa Petera Bakera. Zgodnie z oficjalnym opisem, serial skupi się na kryzysie, który pochłonął Paulę Jones, Monikę Lewinsky i Lindę Tripp jako główne postacie w pierwszym od ponad stu lat postępowaniu impeachmentu w Stanach Zjednoczonych.

Impeachment. American Crime Story

"Impeachment. American Crime Story" (Fot. FX)

W obsadzie serialu są też m.in. Edie Falco ("Rodzina Soprano") jako Hillary Clinton, Annaleigh Ashford ("Masters of Sex") jako Paula Jones, Cobie Smulders ("Jak poznałem waszą matkę") jako konserwatywna komentatorka Ann Coulter i Billy Eichner ("Difficult People") jako Matt Drudge, szef Drudge Report.

Premiera Impeachment: American Crime Story 7 września w USA

REKLAMA