Jakie seriale będziemy oglądać w najbliższym tygodniu? "Lucyfer", "American Crime Story" i inne premiery

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień, w którym pożegnamy "Lucyfera". Poza tym wśród serialowych premier mamy nowe "American Crime Story", 2. sezon europejskiej produkcji "Kierunek: Noc" czy "Na skraju".

To będzie kolejny tydzień spod znaku Netfliksa – po nowych odcinkach "Domu z papieru" czeka nas pożegnanie z "Lucyferem". Do tego czeka nas "Billions" na HBO GO, "Pokój 301" na Ale kino+ i kolejna odsłona problemu pt. "Czemu najlepsze premiery serialowe znów omijają Polskę?".

American Crime Story (sezon 3) – 7 września w USA

"American Crime Story" wraca z 3. sezonem zatytułowanym "Impeachment". W serialu zobaczymy kulisy jednego z najgłośniejszych seksskandali w historii – romansu prezydenta USA Billa Clintona ze stażystką Monicą Lewinsky. Clintona zagra Clive Owen, a Lewinsky – Beanie Feldstein. Kluczową rolę odegra też Sarah Paulson jako Linda Tripp, urzędniczka, dzięki której skandal wyszedł na jaw i rozpoczęła się walka o odwołanie Clintona ze stanowiska. W roli Hillary Clinton zobaczymy z kolei Edie Falco. Niestety, serial nie ma polskiej daty premiery.

Na skraju (nowość) – 7 września na Netfliksie

"Na skraju" to komediodramat Netfliksa od Julie Delpy, opowiadający historię czwórki bardzo różnych od siebie przyjaciółek z Los Angeles, które mierzą się z kryzysem wieku średniego, starając się połączyć swoje życia rodzinne i zawodowe. W rolach głównych występują Julie Delpy, Elisabeth Shue, Alexia Landeau i Sarah Jones.

Pokój 301 (nowość) – 8 września na Ale kino+

"Pokój 301" to fińsko-brytyjski miniserial o skrywającej mroczną tajemnicę rodzinie Kurtiich. Wydawało się, że wspólnie przetrwali tragedię z przeszłości – śmierć dwuletniego syna zastrzelonego przez inne dziecko. Dwanaście lat po tych wydarzeniach przychodzi list, który nie tylko rozdrapie dawne rany, ale i zmieni niemal wszystko. Twórczynią serialu jest brytyjska scenarzystka Kate Ashfield ("Wysyp żywych trupów"), a w obsadzie są fińscy aktorzy: Antti Virmavirta, Jussi Vatanen i Kaija Pakarinen.

Kierunek: Noc (sezon 2) – 8 września na Netfliksie

To dopiero początek walki o przetrwanie. Pasażerowie porwanego samolotu, którzy znaleźli schronienie głęboko pod ziemią, zmagają się z falą nowych kryzysów. Atmosfera w wojskowym bunkrze robi się napięta. 2. sezon serialu "Kierunek: Noc" z Borysem Szycem w obsadzie pojawi się na Netfliksie w środę.

Lucyfer (sezon 6) – 10 września na Netfliksie

"Lucyfer" wraca z 10-odcinkowym finałowym sezonem, w którym oprócz emocjonalnego pożegnania nie zabraknie licznych atrakcji – będą kolejne występy muzyczne, odcinek animowany stworzony przez ekipę "Harley Quinn", a także starcie ze zbuntowaną anielicą Rory (Brianna Hildebrand) i powrót Dana. Oprócz tego fani liczą m.in. na wizytę Adama, męża Ewy, jakiegoś rodzaju podróże w czasie oraz na to, że w trakcie wielkiego finału rzeczywiście przydadzą się chusteczki.

American Rust (nowość Showtime) – 12 września w USA

"American Rust" to nowa produkcja Showtime, której też na razie zabraknie w Polsce. Serial łączy w sobie dramat rodzinny z historią o przetrwaniu, opowiedzianą z punktu widzenia Dela Harrisa (Jeff Daniels), skompromitowanego szefa policji z miasteczka w Pensylwanii, które jest pełne dobrych ludzi dokonujących złych wyborów. Kiedy syn kobiety, którą kocha (Maura Tierney) zostaje oskarżony o morderstwo, Harris musi zdecydować, jak wiele zrobi, by go chronić.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Billions (sezon 5B) – premiera 6 września na HBO GO, zwiastun tutaj

· Wu-Tang: An American Saga (sezon 2) – premiera 8 września w USA

· Doogie Kamealoha, M.D. (nowość Disney+) – premiera 8 września w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA