To już pewne i oficjalne: HBO Max wejdzie do Polski w 2022 roku. Wkrótce będzie prezentacja oferty i cennika

Polski start platformy HBO Max oficjalnie został przełożony na 2022 rok. HBO Polska wypuściło zwiastun i dowiedzieliśmy się, kiedy poznamy szczegóły takie jak oferta i cennik.

Sądząc po tym, co się dzieje na rynku VoD, można odnieść wrażenie, że światowi giganci omijają Polskę. W tym roku miał u nas wystartować zarówno Disney+, jak i HBO Max – premiery obu serwisów zostały przełożone na 2022 rok. O ile Disney wciąż milczy w sprawie szczegółów, HBO Polska wypuściło dziś zwiastun HBO Max.

HBO Max w Polsce – zapowiedź startu serwisu

Zwiastun zdradził datę, na którą czekaliśmy od dawna: tak, HBO Max – naprawdę i na pewno – pojawi się w Polsce w 2022 roku. Szczegółów oferty jeszcze nie znamy, ale możemy przypuszczać, że będzie to oferta HBO GO i coś więcej.

W serwisie będziemy mogli obejrzeć produkcje marek WarnerMedia, takich jak Warner Bros., HBO, DC czy Cartoon Network. Do Polski dotrą także seriale Max Originals, które od jakiegoś czasu nie pojawiają się na HBO GO (np. "Hacks" czy nowa "Plotkara", nie wiadomo też, co z "And Just Like That...").

Niestety, w tym momencie nie znamy ani miesiąca premiery serwisu w Polsce, ani szczegółów technicznych (zakładamy, że będzie to HBO GO w wersji turbo albo przynajmniej takiej, w której wszystko działa). Nie ma też informacji o cenniku. Część z tych informacji mamy poznać w październiku podczas specjalnej konferencji, którą tak zapowiedziało HBO Polska:

Europejskiej publiczności HBO Max zaprezentowane zostanie podczas specjalnego wirtualnego wydarzenia, które odbędzie się w październiku br. W jego trakcie przedstawiony zostanie zarówno sam serwis, jak również jego oferta programowa, cenowa oraz wiele więcej.

Europejski start HBO Max został przełożony m.in. dlatego, że w tym roku Warner skupił się na rynkach Ameryki Łacińskiej. A przynajmniej taka jest oficjalna wersja, bo w praktyce może chodzić o wszystko, w tym problemy z niektórymi licencjami.

Ponieważ HBO Max oznacza lepszą jakość i większą bibliotekę w stosunku do HGO GO, na pewno możemy spodziewać się wzrostu ceny. Obecnie to 24,90 zł miesięcznie dla wszystkich – tymczasem w USA cennik jest bardziej zróżnicowany. Za standardową wersję bez reklam płaci się 14,99 dol., z kolei za 9,99 dol. można oglądać produkcje HBO Max z reklamami.

HBO Max pojawi się w Polsce w 2022 roku

REKLAMA