"Dexter: New Blood" – pełny zwiastun serialu Showtime. Dex znów ostrzy swoje noże, wracają Debra i Harrison

"Dexter: New Blood" (Fot. Seacia Pavao/Showtime)

Dexter Morgan powróci w nowej serii "Dexter: New Blood" – a wraz z nim jego Mroczny Pasażer. Zobaczcie pełny zwiastun serialu Showtime, który ma zupełnie inny klimat od oryginału.

Showtime pokazał pełny zwiastun "Dexter: New Blood", 10-odcinkowej serii limitowanej, będącej kontynuacją "Dextera", kultowego serialu, emitowanego przez osiem sezonów w latach 2006-2013. Akcja nie będzie się już dziać w Miami – zmieni się otoczenie i klimat, a większość dawnych bohaterów nie powróci na ekran.

Dexter: New Blood – pełny zwiastun serialu

Choć ekipa serialu już zdradziła mnóstwo spoilerów, zwiastun, z piosenką "The Passenger" Iggy'ego Popa, daje pełniejszy wgląd w to, jak wygląda życie naszego ulubionego mordercy Dextera Morgana (Michael C. Hall) w zupełnie nowym miejscu. Dex mieszka w górskim miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork, gdzie ukrywa się pod nazwiskiem Jim Lindsey, prowadzi sklep Fred's Fish & Game i umawia się z szefową lokalnej policji (Julia Jones, "The Mandalorian").

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że jego mordercze żądze – aka Mroczny Pasażer – powracają, kiedy dowiaduje się, że w okolicy znikają dzieciaki. "Jim" znów zaczyna ostrzyć noże i prowadzić rozmowy w swojej głowie z nieżyjącymi członkami rodziny. Przy czym rolę Harry'ego przejmuje Deb (Jennifer Carpenter), która mu przypomina, jak zakończyły się sprawy w Miami. W jego domu pojawia się także niespodziewany gość – prawie już dorosły syn Harrison (Jack Alcott, "The Good Lord Bird").

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). Julia Jones wciela się w pierwszą jako szefową lokalnej policji, która jest rdzenną Amerykanką. W obsadzie są także m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe"). Z dawnej ekipy pojawi się również John Lithgow jako Trinity Killer.

Produkcję "Dexter: New Blood" prowadzi Clyde Phillips, twórca "Dextera" i showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA