5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Kto mógł zostać Walterem White'em? Czy będzie 9. sezon "How I Met Your Mother"? Jaka była oglądalność premiery 5. serii "Breaking Bad"? Co ciekawego przynosi pierwszy teaser 3. serii "Treme"? Zapraszamy!

1. Gaius Charles w "Chirurgach". W 9. sezonie "Grey's Anatomy" zobaczymy w roli powracającej znanego z "Friday Night Lights" Gaiusa Charlesa. Najprawdopodobniej będzie on młodym lekarzem, ale szczegóły jego roli nie są na razie znane.

2. Rekordowa oglądalność "Breaking Bad". Premiera 5. serii "Breaking Bad " pobiła rekord oglądalności - podczas pierwszej emisji odcinek przyciągnął przed telewizory 2,9 mln widzów (wzrost o 14% w porównaniu z zeszłym rokiem), a razem z powtórką - 3,5 mln. Świetnie oglądały się też w niedzielę seriale A&E. "The Glades" obejrzało 3,4 mln Amerykanów, zaś "Longmire" 4,5 mln. Oznacza to, że oba seriale pobiły rekord. Słabiutko jak na możliwości stacji USA Network wypadła premiera "Political Animals" - 2,6 mln widzów (współczynnik 0,5).

3. Kto mógł zagrać Waltera White'a? Trudno wyobrazić sobie kogoś innego niż Bryan Cranston w roli Waltera White'a. Ale wbrew pozorom znany ze "Zwariowanego świata Malcolma" Cranston nie był pierwszym wyborem. Gilligan pamiętał świetny występ Cranstona w "Z Archiwum X", ale władze telewizji wolały kogoś, kto nie kojarzył się tylko z jedną rolą komediową. Walterem White'em początkowo miał być John Cusack albo Matthew Broderick. Panowie jednak odmówili. Potem pojawił się kolejny problem: White miał być 40-latkiem, a Cranston był już po 50-tce. Stacja AMC uznała jednak, że lepiej, aby White był starszy, bo 40-latek nie miałby takiego kryzysu.

4. Jest teaser 3. sezonu "Treme". 23 września wróci po rocznej przerwie "Treme". Stacja HBO zaprezentowała pierwszy teaser.

5. Będzie 9. sezon "How I Met Your Mother"? Historia o tym, jak Ted poznał matkę swoich dzieci, powoli zbliża się do końca. Ale serial wciąż ma niezłą oglądalność. Dlatego, jak donosi Variety, CBS zaczęło rozmowy z 20th Century Fox TV w sprawie jeszcze jednego sezonu. Kontrakty producentów i gwiazd "HIMYM" kończą się po 8. serii i nie wiadomo, czy wszyscy będą chcieli je przedłużyć. Na razie to tylko wstępne rozmowy.