Jakie seriale będziemy oglądać w najbliższym tygodniu? "Sex Education", "The Morning Show" i inne premiery

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Przed nami premiera "Scen z życia małżeńskiego", a także powroty "Sex Education", "The Morning Show" i kilku innych seriali. Przedstawiamy nowości na najbliższy tydzień.

To będzie kolejny tydzień z wielkimi premierami serialowymi – oprócz powrotów "Sex Education" i "The Morning Show" obejrzymy takie tytuły, jak nowe "Sceny z życia małżeńskiego", "Dr. Death" czy brytyjski kryminał "Vigil" z Suranne Jones.

Sceny z życia małżeńskiego (nowość) – 13 września na HBO

"Sceny z życia małżeńskiego" powracają w nowym wydaniu, jako miniserial HBO, który przedstawi klasyczną historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary. W rolach głównych występują Jessica Chastain ("Wróg numer jeden") i Oscar Isaac ("Kto się odważy"). Twórcą jest izraelski filmowiec Hagai Levi (oryginalna "Terapia", "The Affair").

Vigil (nowość BBC) – 13 września na Canal+ Seriale

"Vigil" to serial BBC, opowiadający historię policyjnego śledztwa, które rozgrywa się na pokładzie okrętu podwodnego. Wszystko zaczyna się od zniknięcia szkockiego statku rybackiego i równocześnie tajemniczej śmierci na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, tytułowego HMS Vigil. Do rozwiązania zagadki zostaje wyznaczona inspektor Amy Silva – w tej roli występuje Suranne Jones ("Doktor Foster"), której towarzyszą m.in. Rose Leslie ("Gra o tron") i Gary Lewis ("Outlander"). Twórcą serialu jest Tom Edge ("Lovesick", "The Crown").

Y: The Last Man (nowość FX) – 13 września w USA

"Y: The Last Man" to nowy serial FX, będący adaptacją komiksu Briana K. Vaughana i Pii Guerry. Zobaczymy świat po apokalipsie, w której giną wszyscy mężczyźni oprócz jednego. Yorick Brown (Ben Schnetzer, "Ofiara", "Dumni i wściekli") z jakiegoś powodu przeżywa i wraz ze swoją małpką rozpoczyna podróż, by poznać prawdę o tym, co się wydarzyło. W obsadzie są też m.in. Diane Lane ("House of Cards") i Amber Tamblyn ("Dwóch i pół"), showrunnerką jest Eliza Clark ("Rubicon").

Dr. Death (serial Peacock) – 15 września na Canal+ Premium

Sprawa doktora Christophera Duntscha kilka lat temu wstrząsnęła Ameryką. Ten arogancki psychopata w lekarskim kitlu zabił bądź okaleczył wielu swoich pacjentów. Nic więc dziwnego, że zdobył przydomek Doktor Śmierć i skończył w więzieniu z wyrokiem dożywotniego pozbawienia wolności. "Dr. Death" to 8-odcinkowy serial platformy Peacock na podstawie podcastu z 2018 roku, którego bohaterem był doktor Duntsch. Główną rolę gra Joshua Jackson ("The Affair"), a u jego boku występują m.in. Alec Baldwin ("30 Rock") i Christian Slater ("Mr. Robot").

The Morning Show (sezon 2) – 17 września na Apple TV+

"The Morning Show" wraca z 2. sezonem, w którym Jennifer Aniston i Reese Witherspoon ponownie zagrają prezenterki tytułowego programu telewizji śniadaniowej. Na naszych ekranach raz jeszcze pojawi się też Steve Carell, a do znakomitej obsady dołączyła Julianna Margulies ("Żona idealna"), która gra Laurę Peterson, nową prezenterkę UBA News i prawdziwą ikonę w tutejszym światku.

Sex Education (sezon 3) – 17 września na Netfliksie

W 3. sezonie "Sex Education" zobaczymy serialowych bohaterów w nowym roku szkolnym. Otis (Asa Butterfield) ma dziewczynę, Eric (Ncuti Gatwa) chce uprawiać seks, a Jean (Gillian Anderson) będzie mieć dziecko. Nowa dyrektorka szkoły (Jemima Kirke, "Dziewczyny") próbuje przywrócić Moordale do rangi filaru doskonałości, Aimee odkrywa feminizm, Jackson przeżywa zauroczenie, a zagubiona wiadomość głosowa wychodzi na jaw. Do obsady dołączy m.in. Jason Isaacs ("Star Trek: Discovery") w roli starszego brata pana Groffa.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Rebel (serial ABC) – premiera 14 września na FOX Polska, zwiastun tutaj

· Szpital New Amsterdam (sezon 2) – premiera 14 września na FOX Polska

· Syn marnotrawny (sezon 2) – premiera 14 września na FOX Polska

· The Premise (nowość FX) – premiera 16 września w USA, zwiastun tutaj

· The Lost Symbol (nowość Peacock) – premiera 16 września w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA