Netflix oficjalnie zapowiada filmowy powrót "Luthera". U boku Idrisa Elby wystąpią Andy Serkis i Cynthia Erivo

"Luther" (Fot. BBC)

Idris Elba znów jest gotów założyć płaszcz Johna Luthera. Filmową kontynuację kultowego serialu tworzy Netflix do spółki z BBC – poznajcie pierwsze szczegóły.

To już pewne i oficjalne: "Luther" powróci jako film BBC i Netfliksa, do którego zdjęcia mają ruszyć tej jesieni.

Luther – Idris Elba powraca w filmie Netfliksa i BBC

Netflix ogłosił, że Idris Elba ponownie zagra detektywa Johna Luthera, którego znamy z pięciu sezonów serialu BBC. Do obsady dołączyli Cynthia Erivo ("Harriet", "Outsider") i Andy Serkis ("Władca Pierścieni"), którzy w serialu w ogóle nie występowali. Ich role na razie są trzymane w tajemnicy. W tym momencie nie wiadomo także, czy na ekranie pojawi się ktokolwiek z obsady serialu poza Elbą.

Wiadomo za to, że jako scenarzysta powróci twórca "Luthera" Neil Cross, a reżyserem będzie Jamie Payne ("Outlander", 5. sezon "Luthera"). Szczegóły fabularne filmu o Lutherze nie są znane, a oto jak wyobrażał to sobie Idris Elba w rozmowie z Entertainment Weekly dwa lata temu.

– Mam wrażenie, że John musi podjąć jakąś decyzję w więzieniu. Jest jasne, że bardzo trudno byłoby mu iść do przodu jako policjantowi. Myślę, że to świetny wstęp do filmu. Ostatnie sezony były bardziej jak minifilmy, a film pozwala nam mieć bardziej dramatyczne momenty, które są nieco bardziej skompresowane – jest większy, ale dawka Luthera jest mniejsza – mówił wtedy aktor.

W innym wywiadzie Idris Elba powiedział, że chciałby, aby film miał większą skalę niż serial telewizyjny i klimatem przypominał takie produkcje, jak "Siedem" czy "W sieci pająka". A poza tym według niego w filmie mogłoby być "więcej morderstw, więcej Volvo, więcej nachmurzonego Luthera".

Serial Luther jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA