Co się stało z Trixie w 6. sezonie "Lucyfera"? Twórcy zdradzili, dlaczego nie było jej w kluczowej scenie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Trixie nie była główną bohaterką "Lucyfera", ale pełniła w nim bardzo ważną rolę i zawsze dało się odczuć jej wpływ. Tymczasem w 6. sezonie stała się wielką nieobecną – dlaczego? Spoilery!

Trixie (Scarlett Estevez) była typowym mądrym dzieckiem telewizyjnym. Niby niczego nie wiedziała, ale miało się wrażenie, że podświadomie rozumie ponadnaturalne pochodzenie swoich przyjaciół. Niby jej nie było, a równocześnie miała wpływ na wszystkich bohaterów serialu. Po czym – niespodziewanie – stała się wielką nieobecną 6. sezonu

Lucyfer sezon 6: Co stało się z Trixie?

Oczywiście, Trixie w finałowym sezonie "Lucyfera" pojawiła się na kilka scen, ale równocześnie wydawało się, że serial o niej zapomniał. Nastolatka przechodziła ogromną traumę po śmierci Dana w 5. sezonie i dostała tylko jedną scenę, w której naprawdę to widzimy.

Później niby jest na weselu Maze (Lesley-Ann Brandt) i Ewy (Inbar Lavi), ale gdy Ella (Aimee Garcia) wygłasza swoją przemowę, Trixie jest już nieobecna na sali. Ale to jedna scena wywołała prawdziwe zdziwienie: Trixie nie ma przy umierającej Chloe (Lauren German).

W takim razie co się z nią stało? Okazuje się, że scena, w której wszyscy stoją przy łóżku Chloe – razem z Trixie, ale też Charliem – została nakręcona, ale nigdy nie znalazła się w serialu. W rozmowie z TVLine showrunner Joe Henderson wyjaśnił:

– Tak właściwie to nakręciliśmy scenę, gdzie Trixie i kilka innych postaci stoi wokół umierającej Chloe, ale ostatecznie okazało się to bardziej mylące niż emocjonalne.

Lucyfer sezon 6 Trixie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Dlaczego myląc? Joe Henderson jest zdania, że zamiast skupiać się na tym, co się dzieje, zajmowalibyśmy się próbą rozpoznania postarzonych bohaterów.

– Bylibyście rozkojarzeni, myśląc: "Zaraz, zaraz, to jest Trixie? A ta kolejna osoba to chyba Charlie?", zamiast koncentrować się na emocjach.

Showrunnerzy chcieli, żeby nic nas nie rozpraszało, kiedy słuchaliśmy przemowy Rory (Brianna Hildebrand) do jej matki o ogromnym poświęceniu, jakie poniosła dawno temu, decydując się na długie życie bez Lucyfera i nigdy nie zdradzając prawdziwego powodu. Joe Henderson zapewnił, że Trixie i pozostali przyjaciele Chloe są w pokoju obok, pozwalając Rory porozmawiać na spokojnie z mamą.

To zachowanie jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak mimo wszystko trudno uciec od wrażenia, że serial nie miał dla niej miejsca i wygodnie wysłał ją na obóz, szybko uwalniając z traumy po śmierci Dana. I wśród wielu szczęśliwych zakończeń, tylko Trixie nie dostała swojego własnego.

6. sezon Lucyfera jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA