Margaret Qualley jako "Sprzątaczka" walczy o siebie i córkę. Zobaczcie zwiastun nowego serialu Netfliksa

"Sprzątaczka" (Fot. Netflix)

Ucieczka przed agresywnym partnerem, walka o byt i godność. To i jeszcze więcej w zwiastunie "Sprzątaczki" od Netfliksa z Margaret Qualley w roli głównej. Przygotujcie chusteczki!

Netflix pokazał pełen zwiastun limitowanego serialu "Sprzątaczka" – produkcji limitowanej opartej na powieści Stephanie Land "Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze". W roli głównej wystąpi Margaret Qualley, znana widzom m.in. z "Pozostawionych".

Sprzątaczka – zwiastun serialu z Margaret Qualley

Alex to inteligentna i wykształcona kobieta, który ucieka ze związku pełnego przemocy. Bez wskazówek i stałej pracy, bohaterka postanawia zamieszkać wraz z córeczką Maddie (Rylea Nevaeh Whittet) w schronisku dla bezdomnych. Alex zatrudnia się w firmie sprzątającej i zaczyna odbudowywać swoje życie. Nie będzie to proste – ojciec Maddie chce walczyć o odzyskanie opieki prawnej nad dzieckiem. Tytułowa sprzątaczka będzie musiała zmierzyć się także z biurokracją, biedą i innymi przeciwnościami losu.

W obsadzie zobaczymy także Andie MacDowell ("Cztery wesela i pogrzeb") – prywatnie matkę Margaret Qualley, która zagra dwubiegunową matkę głównej bohaterki. W roli byłego chłopaka Alex wystąpi Nick Robinson ("A Teacher"). Zobaczymy także m.in. Anikę Noni Rose ("Power) oraz Billy'ego Burke ("Zoo"). Za scenariusz do 10-odcinkowego serialu odpowiada Molly Smith Metzler ("Shameless", "Orange Is the New Black").

– W [historii] opowiedzianej w całości z perspektywy Alex, często zabawnej i pozbawionej filtru, jesteś z tą inspirującą biedaczką w każdym momencie – upokorzenia, złamanego serca, triumfu oraz tym ze szczotką toaletową – opisała serial showrunnerka.

W gronie producentów wykonawczych jest aktorka Margot Robbie ("Jestem najlepsza. Ja, Tonya"). Wśród reżyserów znajduje się z kolei John Wells, czyli twórca "Shameless".

Sprzątaczka – premiera 1 października na Netfliksie

REKLAMA