Kolejne wycieki z planu "Domu smoka". Zobaczcie krajobraz po bitwie morskiej i młodszą wersję Rhaenyry

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Niedawno zostało ogłoszone, że polski tytuł "House of the Dragon" będzie brzmieć "Dom smoka". Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne zdjęcia z planu.

Obsada prequela "Gry o tron" znowu pracuje na planie, po tym jak prace zostały wstrzymane w związku z pandemią COVID-19. Ostatnio fani wypatrzyli m.in. znanego z "Outlandera" Grahama McTavisha w pełnej zbroi. Tym razem dostrzeżono Milly Alcock, która zagra młodszą wersję Rhaenyry Targaryen.

Dom smoka: Rhaenyra i bitwa na zdjęciach z planu

Serwis Watchers on the Wall podał, że w sieci pojawiły się nowe wycieki z planu zdjęciowego. Na nieoficjalnych fotkach, poza Milly Alcock, znajduje się aktor, który prawdopodobnie wcieli się w postać Laenora Velaryona.

Nie brakuje także zdjęć, które przedstawiają scenografię i ogólny plan. Fani spekulują, że będziemy świadkami bitwy morskiej, na co wskazują przypominające trupy postaci i szczątki statków.

Dom smoka: Opis i obsada spin-offu Gry o tron

W serialu "Dom smoka", opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina, zobaczymy czasy początków upadku smoczego rodu Targaryenów. Akcja ma dziać się około 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupiać się na wojnie domowej Targaryenów, tzw. Tańcu Smoków.

W głównej obsadzie znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla Otto Hightowera – którego z kolei zagra Rhys Ifans ("Stacja Berlin") – oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa. Steve Toussaint ("Bo to grzech") wcieli się w postać Lorda Corlysa Velaryona, legendarnego marynarza pochodzącego z valyriańskiego roku, który ma największą flotę świata.

Twórcami są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron").

Premiera Domu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA