Henry Cavill przybliża rodzinne dramaty z 2. sezonu "Wiedźmina". Aktor jest pewien, że pokochamy Vesemira

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

2. sezon "Wiedźmina" zbliża się wielkimi krokami. W najnowszym wywiadzie Henry Cavill przybliżył, czego możemy spodziewać się po nim spodziewać. Mamy też nowe zdjęcie walczącego Geralta.

W rozmowie z Entertainment Weekly Henry Cavill opowiedział o nowym wyzwaniu Geralta: roli ojca, w jakiego musi się zamienić dla osieroconej Ciri. Co ciekawe, tym razem nie będziemy oglądać pomieszanych linii czasowych, ale aktor zaznaczył, że każdy odcinek kryje w sobie zaskakujące zwroty akcji.

Wiedźmin sezon 2: Geralt zmierzy się z rolą ojca

2. sezon "Wiedźmina" wchodzi na drogę adaptacji sagi, która nie opowiada już tylko o przygodach Geralta, ale jest przede wszystkim opowieścią o dziwnej, przypadkowej rodzinie. I właśnie z rolą ojca w nadchodzącym sezonie Geralt będzie się musiał zmierzyć.

Wiedźmińska Siedliszcze już nie szkoli młodych wiedźminów (przyczyny obejrzeliśmy w "Zmorze Wilka"), a przygarnięta Prawem Niespodzianki osierocona Ciri (Freya Allan) staje się praktycznie adoptowaną córką Białego Wilka.

– On ma głęboko zakorzeniony syndrom "rycerza na białym koniu", nawet jeżeli za każdym razem sprowadza to na niego kłopoty – stawiając go i wszystkich dookoła w gorszej pozycji niż zamierzona. Ale Ciri zdecydowanie wydobywa na wierzch ojcowską stronę Geralta. Choć on niekoniecznie jest kimś, kto pragnął dziecka, bardzo naturalnie przyjmuje rolę obrońcy – powiedział Henry Cavill

Wiedźmin Henry Cavill

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Wiedźmin sezon 2: Henry Cavill o Vesemirze

Geralt też ma swoim życiu ojcowską figurę, która pojawi się w nadchodzącym sezonie. Vesemir wychował i nauczył Geralta (i innych młodych wiedźminów) wszystkiego, co wiedział. Henry Cavill jest przekonany, że widzowie pokochają postać, w którą wciela się Kim Bodnia (znany z "Mostu nad Sundem"):

– Razem z Kimem rozmawialiśmy o emocjonalnej stronie tych bohaterów i Kim wniósł trochę silnych emocji [do roli Vesemira], prawdziwy sens duszy i ciała w połączeniu z dziką naturą. Wspaniale jest to oglądać i być tego częścią. Niektóre z moich ulubionych scen zagrałem z Kimem. On wniósł coś niezwykłego do swojej postaci i myślę, że ludziom się to naprawdę spodoba.

Kreacja Geralta w netfiksowym serialu to cichy, mrukliwy gość – i to podejścia zachwyciło wielu fanów na świecie. Jednak Geralt stworzony przez Sapkowskiego kryje w sobie dużo więcej i w rzeczywistości jest inteligentnym facetem, z którym można porozmawiać na filozoficzne tematy. Aktor zaznaczył, że w 2. sezonie wyciągnął te cechy osobowości wiedźmina na wierzch, choć nadal będziemy mieli do czynienia z mrukliwym i tajemniczym bohaterem.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netflix

REKLAMA