Gillian Anderson nie pozwoliła dzieciom oglądać "Sex Education". Nie chce nawet wiedzieć, czy jej posłuchały

"Sex Education" (Fot. Netflix)

"Sex Education" jest powszechnie chwalony za normalizowanie różnych aspektów seksualności. Zdziwienie może wywołać fakt, że Gillian Anderson nie chce wiedzieć, czy jej dzieci go oglądają.

Gillian Anderson gra "Sex Education" Jean Milburn, wyzwoloną psychoterapeutkę zajmującą się problemami z seksualnością. To za jej sprawą główny bohater i zarazem jej syn, Otis (Asa Butterfield) ma tak dużą wiedzę i mógł pomagać w szkole swoim rówieśnikom. Gillian Anderson ma w serialu wiele odważnych scen, trudno więc się dziwić, że może to być krępujący temat w jej domu.

Gillian Anderson nie pozwoliła dzieciom oglądać Sex Education

Aktorka posiada trójkę dzieci: Piper (26 lat), Oscara (14 lat) oraz Felixa (12 lat). Pierwszy sezon "Sex Education" wyszedł trzy lata temu (młodsze dzieci miały więc około 10 lat) i podczas rozmowy w The Radio Times Podcast, aktorka przyznała, że na początku zabroniła oglądania go dzieciom:

– Mam nadzieję, że nie oglądali. Kiedy tylko serial wyszedł, powiedziałam im, że im nie wolno. Nie mam kontroli nad tym, co robią u swoich znajomych, nie mam kontroli nad tym, co ich znajomi im pokazują. I przeprowadziliśmy rozmowę na temat poszczególnych aspektów serialu, także o ich znaczeniu i o rozmowach, które tam są, a które nie są zazwyczaj pokazywane w telewizji, [choć] są bardzo ważne, jeżeli nie kluczowe, dla młodych ludzi.

Sex Education sezon 3 recenzja opinie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Obecnie Gillian Anderson nie wie, czy jej dzieci zdecydowały się go obejrzeć. "Żyję w szczęśliwym przekonaniu, że moje dzieci nie widziały serialu" – powiedziała. Równocześnie podkreśliła to, co sprawiło, że "Sex Education" jest tak niezwykłym i ważnym serialem:

– Serial nie rozróżnia kolorów skóry i akceptuje wszystkich, niezależnie od tego, jak pragną zaprezentować się światu. I myślę, że to jest jedna z najważniejszych rzeczy pokazanych w serialu.

Przez wszystkie trzy sezony "Sex Education" serial przedstawił i normalizował nie tylko różne orientacje seksualne, ale także wygląd ciała, fetysze, a w ostatnim sezonie wprowadził również osoby niebinarne i przedstawił seksualność osób niepełnosprawnych.

3 sezon Sex Education jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA