Kaley Cuoco wie, że Penny była obiektem seksualnym w "Teorii wielkiego podrywu". "Ciągle tylko obcisłe szorty"

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

"Teoria wielkiego podrywu" zadebiutowała w 2007 roku, przedstawiając światu uroczą Penny i grupę nieśmiałych geeków. Kaley Cuoco zwraca uwagę, jak przez lata zmienił się styl Penny.

Gdy poznajemy Penny, jest młodą dziewczyną, ubraną w obcisłe szorty marki Juicy Couture, której napis ma dwuznaczne znaczenie. Bohaterka "Teorii wielkiego podrywu" ubierana była w obcisłe topy, odpowiednie staniki podkreślające piersi i głębokie dekolty.

Kaley Cuoco komentuje seksualizację Penny

Jakby to nie było wystarczająco "niesubtelne", główni bohaterowie przez długi czas traktowali ją przede wszystkim jako spełnienie seksualnych marzeń. Jednak czasy się zmieniały i zmieniała się też sama Kaley Cuoco. W wywiadzie dla W Magazine aktorka wróciła wspomnieniami do początków kręcenia serialu:

– Zaczęłam "Teorię wielkiego podrywu", jak miałam 21 lat. Byłam uroczą dziewczyną z sąsiedztwa nerdów. Ciągle były tylko te obcisłe szorty Juicy Couture.

teoria wielkiego podrywu penny kaley cuoco

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

Jednak, jak zauważa, takie były czasy. A ona była młoda, miała ładne ciało i nie miała nic przeciwko, by je wyeksponować. Nie ma więc żadnego żalu, że musiała chodzić w tych konkretnych ubraniach.

– Gdy miałam 21 lat, byłam seksowna. I chciałam to pokazać. Nie przyłapiecie mnie teraz pijanej w seksownym kostiumie kota! Właśnie miałam miot małych kociaków – nigdy więcej tego nie zrobię!

Kaley Cuoco mówi, że po jakimś czasie sama zaczęła prosić o inne stroje dla swojej bohaterki. Obie dorastały i to było widać w zmianach styl Penny.

– Lata upływały – Penny dorastała i Kaley też dorastała – i nagle pytałam: "Czy mogę dostać koszulę z długim rękawem? A może spodnie? A może mokasyny? Nie chcę więcej widzieć tych szpilek!". Miałam każdy kolor butów Ugg – Ugg z krótkimi spodenkami, to były czasy! Nie sądzę, by trudno mi było być zabawną w takim stroju. Uwielbiam być zabawna bez względu na wszystko. Myślę, że było w tym trochę autoironii.

teoria wielkiego podrywu penny kaley cuoco

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

Serial zmieniał się przez 12 sezonów, a ubrania i sama Penny z samego początku mocno podkreślał seksistowskie elementy tamtego okresu. Zwłaszcza że była bez przerwy oceniana przez Sheldona Coopera i pozostałych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele ze scen dzisiaj nie zostałoby nakręconych – również dlatego, że obecnie popkultura już nie wyśmiewa się z "nerdów", tylko czerpie bardzo duże zyski z kina i seriali komiksowych, czy gier RPG.

Od czasu "Teorii wielkiego podrywu" Kaley Cuoco bardzo dobrze radzi sobie w innych projektach, udowadniając, że jest dobrą aktorką. Zachwyciła wszystkich w "Stewardesie" od HBO Max, i pojawiła się w szeregu projektów, w tym w komedii romantycznej "Meet Cute" obok Pete'a Davidsona z "Saturday Night Live".

Teoria wielkiego podrywu jest dostępna na HBO GO

REKLAMA