5. sezon "The Crown" ma już datę premiery. Zobaczcie, jak Imelda Staunton zapowiada królewski powrót serialu

"The Crown" (Fot. Netflix)

Nowa królowa nazywa się Imelda Staunton i jest gotowa do wykonania zadania. Zobaczcie zapowiedź 5. sezonu "The Crown", w której Netflix zdradza – bardzo odległą! – datę premiery.

"The Crown" właśnie zgarnęło wszystkie siedem nagród dla serialu dramatycznego na gali rozdania nagród Emmy – ale już wiemy, że za rok ten sukces się nie powtórzy. Wszystko dlatego, że na 5. sezon serialu poczekamy wyjątkowo długo, bo dokładnie dwa lata od premiery poprzedniej serii.

The Crown sezon 5 – kiedy premiera nowej serii?

Jak ogłosiła Imelda Staunton, czyli nowa królowa Elżbieta, "The Crown" powróci z nowymi odcinkami w listopadzie 2022 roku. Obecnie trwają zdjęcia i można przypuszczać, że ze względu na skalę produkcji zakończą się nieprędko – dla porównania 4. sezon "Stranger Things" kręcony był prawie przez rok, nie wliczając w to kilku tygodni zdjęć na Litwie przed wybuchem pandemii.

W 5. sezonie "The Crown" zmieni się cała główna obsada serialu. Lesley Manville ("Mum") będzie grać księżniczkę Małgorzatę, a Jonathan Pryce ("Gra o tron") wcieli się w postać księcia Filipa. Nowi i nieco starsi będą też książę Karol (Dominic West, "The Affair") i księżna Diana (Elizabeth Debicki, "Nocny recepcjonista"). W obsadzie jest również m.in. Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major.

Większość z nich zobaczymy ponownie w 6. sezonie, który zamknie już netfliksową opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

The Crown – sezon 5 w listopadzie 2022 na Netfliksie

REKLAMA