"Da Vinci's Demons": Jest pierwsze promo i plakat

Fot. Starz

Fot. Starz

Wiosną przyszłego roku telewizja Starz pokaże serial, którego bohaterem będzie Leonardo da Vinci. Ale to nie będzie historia, jaką znamy.

Wiosną 2013 świat pozna nową historię Leonarda da Vinci, największego geniusza epoki renesansu. Serial "Da Vinci's Demons" przygotowują Starz i BBB Worldwide, a dzięki FOX International bardzo szybko będzie on dostępny na całym świecie, również w Polsce.

Scenariusz serialu tworzy David S. Goyer (współscenarzysta filmów Nolana o Batmanie), a główną rolę zagra Tom Riley, brytyjski aktor, znany choćby z serialu "Lost in Austen" czy filmu "Kilka dni września". Pojawić ma się też Lara Pulver w roli Clarissy Orsini, żony rządzącego Florencją Wawrzyńca Wspaniałego z rodu Medyceuszów. W serialu zobaczymy historię "nieopowiedzianą", poznamy Leonarda młodego i innego niż przedstawiają go podręczniki. Człowieka o ponadludzkim geniuszu, który musi dostosować się do swojej epoki i miejsca, w którym przyszło mu żyć.

Na razie zaprezentowano tylko krótki teaser nowego serialu, który mówi nam jasno: historia Leonarda to kłamstwo. Trzeba przyznać, że brzmi to całkiem zachęcająco.

I jeszcze teaserowy plakat.

REKLAMA