W "Domu smoka" zobaczymy 17 smoków. George R.R. Martin mówi, czego możemy się spodziewać po bestiach

"Gra o tron" (Fot HBO)

W czasach "Gry o tron" smoki były rzadkością, jednak w historii Westeros ich nie brakuje. George R.R. Martin zdradził, że w "Domu smoka" pojawi się ich aż 17. Co jeszcze wiadomo na ich temat?

"Dom smoka" będzie serialem opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Zobaczymy czasy świetności Targaryenów oraz wojnę domową, która doprowadziła do upadku ich rodu, zwaną Tańcem Smoków. W gronie twórców znajduje się sam George R.R. Martin, który właśnie podzielił się nowymi informacjami na temat prequela.

Dom smoka – w serialu zobaczymy aż 17 bestii 

Jak donosi Comic Book, pisarz wziął udział w podkaście "The Stuff Dreams Are Made of", w którym opowiadał m.in. o serialowej wersji swojej książki.

– Zawsze uważałem, że to fajna historia, lubię ją, dlatego nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak ożywa na ekranie. I oczywiście nie mogę się doczekać smoków! To jasne, że je uwielbiam. W "Grze o tron" mieliśmy trzy, tutaj jest ich aż 17. I mam nadzieję, że każdy z nich będzie mieć własną osobowość, tak jak w książkach i będą rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, również dzięki kolorom. Fajnie będzie zobaczyć, jak ożywają. I jeźdźcy smoków też – powiedział.

dom smoka george r.r martin

"Dom smoka" (Fot. HBO)

W "Grze o tron" mieliśmy do czynienia z trzema smokami, które niewiele się od siebie różniły. W "Domu smoka" bestie mają być różnorodne i bardziej zbliżone do tych z książek. Prawdopodobnie zobaczymy bestie powiązane z głównymi bohaterami. Viserys dosiadał Baleriona, jego brat Caraxesa, zaś Rhaenyra Targaryen w swoim życiu miała kilka smoków, w tym smoczyce Dreamfyre i Meleys.

Na ostatnich wyciekach z planu "Domu smoka" można dostrzec Milly Alcock, która zagra młodszą wersję Rhaenyry Targaryen. Aktorka stała blisko urządzenia, które w postprodukcji prawdopodobnie przemieni się w smoka.

Dom smoka – obsada spin-offu Gry o tron

W serialu wystąpią Olivia Cooke ("Bates Motel") jako Alicent Hightower, Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys i Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka króla. Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") wcieli się w postać Daemona, młodszego brata króla, a Rhys Ifans ("Stacja Berlin") zagra Otto Hightowera, namiestnika króla i ojca Alicent. Steve'a Toussainta ("Bo to grzech") zobaczymy w roli Lorda Corlysa Velaryona, legendarnego marynarza pochodzącego z valyriańskiego roku, który ma największą flotę świata.

Ostatnio do serialu dołączyli kolejni aktorzy – potwierdzono m.in. casting Grahama McTavisha ("Outlander"), który prawdopodobnie zagra Dowódcę Gwardii Królewskiej.

Premiera Domu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA