"Mało prawdopodobny morderca" zabił premiera Szwecji – zwiastun i data premiery kryminału Netfliksa

"Mało prawdopodobny morderca" (Fot. Netflix)

Co wydarzyło się w nocą 1986 roku w Sztokholmie? Kto zabił premiera Olafa Palmego? "Mało prawdopodobny morderca" postara się odpowiedzieć na te pytania już w listopadzie.

Jesień i zima to idealne pory roku na seriale kryminalne. Wie o tym Netflix – platforma zapowiedziała, że szwedzka produkcja "Mało prawdopodobny morderca" będzie mieć premierę 5 listopada. Twórcy podzielili się już pierwszą zapowiedzią, teraz dostaliśmy pełen zwiastun.

Mało prawdopodobny morderca – zwiastun serialu

Serial będzie fikcyjną interpretacją biografii grafika Stiga Engströma. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo premiera Szwecji, Olafa Palmego. Śledztwo policji w sprawie było dość nieudolne i niewiele wyjaśniało, zaś pewny siebie Engström wykorzystywał potknięcia śledczych. Co naprawdę wydarzyło się nocą 1986 roku?

Niewyjaśnione zabójstwo Olafa Palmego było jednym z najdłużej ciągnących się śledztw w historii Szwecji. Nawet po zamknięciu sprawy była ona szeroko dyskutowaną kwestią w społeczeństwie. W tym roku szwedzka prokuratura ogłosiła, że za zbrodnię najprawdopodobniej odpowiedzialny był właśnie Stig Engström. Sam oskarżony popełnił samobójstwo w 2000 roku.

ało prawdopodobny morderca zwiastun

"Mało prawdopodobny morderca" (Fot. Netflix)

W głównej roli zobaczymy Roberta Gustafssona ("Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął"). W obsadzie są też m.in. Eva Melander ("Granica"), Mikael Persbrandt ("Sex Education") i Peter Andersson ("Millenium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet").

Scenarzystami serialu są Wilhelm Behrman i Niklas Rockström ("Kalifat", "Before we Die"). Za produkcję serialu odpowiedzialne jest studio FXL, które wyprodukowało inne szwedzkojęzyczne seriale dla Netfliksa m.in. "Ruchome piaski".

Mało prawdopodobny morderca – premiera 5 listopada na Netfliksie

REKLAMA