Netflix podał top 10 swoich najpopularniejszych seriali. "Squid Game" za chwilę może pokonać je wszystkie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Bridgertonowie", "Wiedźmin" i co jeszcze? Netflix podał top 10 najpopularniejszych seriali na platformie. Ted Sarandos przyznał też, że "Squid Game" może za chwilę zostać numerem 1.

Netflix rzadko ujawnia dane dotyczące oglądalności swoich seriali i filmów, ale kiedy już to robi, to z pompą. Ted Sarandos, jeden z duetu dyrektorów generalnych Netflksa, podczas Code Conference zdradził top 10 najpopularniejszych tytułów.

Netflix – oto najpopularniejsze seriale w historii

Dokładniej rzecz biorąc, Sarandos podał kilka rankingów (via Deadline). Pierwszy to seriale i filmy, które zostały obejrzane w ciągu pierwszych 28 dni od premiery w największej liczbie gospodarstw domowych. Warto tutaj podkreślić, że za obejrzenie serialu lub filmu Netflix uważa zapoznanie się z przynajmniej dwiema minutami danej produkcji. Czyli nie jest to warunek trudny do spełnienia, a sposób liczenia oglądalności nie ma nic wspólnego z tym, jak oglądalność liczy tradycyjna telewizja.

Podczas gdy w części filmowej rządzą "Tyler Rake: Ocalenie" i "Nie otwieraj oczu", tak wygląda top 10 najpopularniejszych seriali w historii Netfliksa:

1. Bridgertonowie, sezon 1 – 82 mln
2. Lupin, sezon 1 – 76 mln
3. Wiedźmin, sezon 1 – 76 mln
4. Sex/Life, sezon 1 – 67 mln
5. Stranger Things, sezon 3 – 67 mln
6. Dom z papieru, sezon 4 – 65 mln
7. Król tygrysów, sezon 1 – 64 mln
8. Gambit królowej – 62 mln
9. Łasuch, sezon 1 – 60 mln
10. Emily w Paryżu, sezon 1 – 58 mln

najpopulaniejsze seriale netflix

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Jeszcze ciekawiej robi się, kiedy zerkamy na top 10 seriali, uszeregowanych pod względem łącznego czasu oglądania. Ten ranking pokazuje, które seriale widzowie Netfliksa faktycznie oglądali "od deski do deski", a nie tylko zerknęli na pierwsze odcinki (choć oczywiście znaczenie ma też liczba i długość odcinków). Raz jeszcze rządzą "Bridgertonowie", potem jednak są już duże różnice:

1. Bridgertonowie, sezon 1 – 625 mln minut
2. Dom z papieru, sezon 4 – 619 mln minut
3. Stranger Things, sezon 3 – 582 mln minut
4. Wiedźmin, sezon 1 – 541 mln minut
5. Trzynaście powodów, sezon 2 – 496 mln minut
6. Trzynaście powodów, sezon 1 – 476 mln minut
7. Ty, sezon 2 – 457 mln minut
8. Stranger Things, sezon 2 – 427 mln minut
9. Dom z papieru, sezon 3 – 426 mln minut
10. Ginny & Georgia, sezon 1 – 381 mln minut

Na tej samej konferencji Ted Sarandos powiedział, że koreański serial "Squid Game", który pojawił się na Netfliksie 17 września, jest na najlepszej drodze, by stać się największym hitem platformy. A już na pewno będzie najpopularniejszym serialem nieanglojęzycznym w historii Netfliksa – zauważcie, że pułap jest ustawiony wysoko, bo 4. sezon "Domu z papieru" widziało 65 mln osób. Koreańska produkcja w tym momencie jest numerem 1 w top 10 Netfliksa w różnych krajach, w tym także w Polsce.

REKLAMA