"Układ" Igora Brejdyganta – poznajcie powieść, na podstawie której powstał nowy serial kryminalny AXN

"Układ" (Fot. AXN)

Na AXN w październiku startuje polski serial "Układ", czyli kontynuacja "Rysy" A już dziś możecie dostać książkowy oryginał autorstwa Igora Brejdyganta w serialowej okładce.

5 października na AXN wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu "Układ". W kontynuacji "Rysy" ponownie zobaczymy Julię Kijowską i Dawida Ogrodnika w rolach głównych. A od dziś dostępny jest książkowy oryginał w serialowej okładce.

Układ – serial AXN i powieść Igora Brejdyganta

"Układ" Igora Brejdyganta to trzymający w napięciu i dający do myślenia polityczny thriller. Autor pokazuje, że to, co wiemy na temat reguł funkcjonowania władzy, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Na pierwszy plan wysuwa się zatrważająca refleksja – jeśli jest się wystarczająco wpływowym, można podporządkować sobie każdego. Bardzo aktualna i niepokojąco prawdziwa powieść obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy.

Główną bohaterką "Rysy" i "Układu" jest komisarz Monika Brzozowska, zmagająca się z nałogiem i demonami przeszłości. W serialowych adaptacjach w tę postać wciela się Julia Kijowska. W serialu ponownie zobaczymy także Dawida Ogrodnika,
Kingę Preis, Mariusza Ostrowskiego, Zuzannę Zielińską i Sylwię Juszczak-Krawczyk. Do obsady dołączyli również Adam Woronowicz i Piotr Witkowski.

układ Igor Brejdygant książka

W "Układzie" Monika Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego zabójcę. Przychodzi jej to z tym większym trudem, że przełożeni odesłali ją na bezterminowy urlop. Niestety pani komisarz przy okazji powraca do zgubnego nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. W tym czasie zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w doprowadzeniu na ławę oskarżonych szajki pedofili. Z czasem okazuje się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, a bycie katem wcale nie wyklucza bycia ofiarą.

Powieść w serialowym wydaniu z nową okładką właśnie wydaje Wydawnictwo W.A.B. Serialowa jest patronem medialnym wydania – w najbliższych dniach na naszym fanpage'u na Facebooku znajdziecie konkurs z książkowym "Układem".

Premiera serialu Układ 5 października na AXN

REKLAMA