"Chirurdzy" zrobili fanom niespodziankę w premierze 18. sezonu. Ta postać wróci na dłużej do życia Meredith

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

18. sezon "Chirurgów" to kilka zapowiedzianych powrotów i jeden niezapowiedziany. W premierze poznaliśmy tożsamość osoby, której powrót tak zaskoczył Meredith Grey. Spoilery!

Wygląda na to, że Addison (Kate Walsh) nie będzie jedyną osobą, która powróci do życia Meredith Grey (Ellen Pompeo) po dłuższej przerwie. "Chirurdzy" z przytupem weszli w 18. sezon, w premierowym odcinku zatytułowanym "Here Comes the Sun" odsłaniając przed widzami niespodziankę. I jest to niespodzianka, która zostanie z nami na dłużej.

Chirurdzy sezon 18 – Scott Speedman powraca

Scott Speedman, który pojawił się gościnnie w jednym z odcinków 14. sezonu "Chirurgów", powrócił jako dr Nick Marsh. Co więcej, w 18. sezonie dołączy do stałej obsady serialu. Marsh okazał się częścią wątku, w którym Meredith pojechała do Minnesoty na zaproszenie Davida Hamiltona (Peter Gallagher), by odwiedzić nową bibliotekę, zadedykowaną jej zmarłej mamie, Ellis Grey (Kate Burton).

W czasie kolacji z Hamiltonem, szefem personelu i dawnym przyjacielem Ellis, Meredith zauważyła znajomą twarz. Na razie nie padły żadne słowa, ale Deadline potwierdza, że to właśnie postać Scotta Speedmana – a nie, jak założyli niemal wszyscy, Addison – jest tym kimś z przeszłości Meredith, kto zgodnie z zapowiedziami tego sezonu miał powrócić do jej życia.

Chirurdzy sezon 18 Scott Speedman

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Grany przez Speedmana dr Nick Marsh pojawił się w odcinku z 14. sezonu, zatytułowanym "One Day Like This". Lekarz po transplantacji wątroby został pacjentem Meredith w Grey Sloan, która wtedy uratowała mu życie. Fani szybko dostrzegli chemię między tą dwójką – działo się to już po śmierci Dereka (Patrick Dempsey) – i liczyli, że Speedman będzie w obsadzie 15. sezonu, ale twórcy serialu nie zdecydowali się zatrzymać go na stałe. Aż do teraz.

Chirurdzy sezon 18 – nowa miłość Meredith?

W rozmowie z Deadline Scott Speedman i showrunnerka serialu Krista Vernoff przyznają otwarcie, że Nick i Meredith mieli spotkanie jak z komedii romantycznej i teraz sprawy będą zmierzać w kierunku romansu. Co dalej?

– Musicie włączyć, żeby zobaczyć. Myślę, że nie obędzie się bez przeszkód. On pracuje na pełny etat w Minnesocie, ale też ustaliliśmy, że jest podróżującym chirurgiem – i robi transplantacje. Jeździ odbierać organy i nie tylko, i ma całe swoje życie, ona też ma całe swoje życie, i zobaczymy, co się wydarzy – mówi Vernoff.

Speedman przyznaje też w rozmowie z Deadline, że nie wrócił wcześniej do "Chirurgów", bo jego występ był zaplanowany tylko na jeden odcinek. W międzyczasie miał stałą rolę w serialu "Królestwo zwierząt", którego finałowy sezon zobaczymy w 2022 roku. Wkrótce też będziemy go oglądać w 3. sezonie serialu "Ty".

REKLAMA