Jakie seriale będą w październiku na Canal+? "The Office PL", "Chapelwaite", "Your Honor" i inne premiery

"Your Honor" (Fot. Showtime)

Październik na Canal+ będzie należeć do polskiego "The Office". Inne premiery serialowe to m.in. "Your Honor" z Bryanem Cranstonem i "Chapelwaite" z Adrienem Brodym.

Canal+ przedstawił listę premier serialowych na październik. Miesiąc zaczyna się od premiery serialowego horroru "Chapelwaite" na podstawie opowiadania Stephena Kinga oraz 2. sezonu "Ojca chrzestnego Harlemu". Inne nowości to "Your Honor", "Republika Sary" i oczywiście polska wersja kultowego "The Office".

Chapelwaite – 4 października o godz. 21:45 na Canal+ Premium

"Chapelwaite" to serial grozy stacji Epix na podstawie opowiadania "Dola Jeruzalem" Stephena Kinga. Akcja rozgrywa się w połowie XIX wieku. Kapitan Charles Boone przeprowadza się z rodziną do rodzinnej rezydencji w stanie Maine, tytułowej Chapelwaite. Przybysze nie zostają mile przywitani przez lokalnych mieszkańców, a zła sława tego miejsca dość szybko okazuje się w pełni zasłużona. Tajemnice skrywane przez Chapelwaite trzeba wyjaśnić, tylko czy wszyscy to przeżyją?

W roli głównej występuje laureat Oscara Adrien Brody ("Pianista"), a towarzyszy mu m.in. Morgan Emily Hampshire ("12 małp") w roli guwernantki Rebeki. Twórcami serialu są bracia Jason i Peter Filardi ("Miasteczko Salem", "Marzenia i koszmary").

Ojciec chrzestny Harlemu (sezon 2) – 4 października o godz. 22:00 na Canal+ Seriale

"Ojciec chrzestny Harlemu" powraca z 2. sezonem, w którym oglądać będziemy dalsze losy Bumpy'ego Johnsona, słynnego amerykańskiego gangstera, który już nieraz przyciągał uwagę kina i telewizji. W głównej roli powraca laureat Oscara Forest Whitaker, któremu towarzyszą m.in. Vincent D'Onofrio ("Daredevil") i Giancarlo Esposito ("Breaking Bad").

Your Honor – 13 października o godz. 21:00 na Canal+ Premium

Michael Desatio jest poważanym sędzią i ważnym członkiem nowoorleańskiej palestry. Jego życie zmienia się nagle, gdy jego syn okazuje się sprawcą tragicznego wypadku samochodowego. Nagle sędzia musi stanąć przed poważnymi etycznymi dylematami – paragrafy i własne sumienie przestaną być najważniejsze. Jakby tego było mało, Desatio wejdzie w konflikt z mafią. Wszystko w imię ratowania życia syna.

Serial "Your Honor" to amerykańska wersja izraelskiej produkcji "Sędzia", stworzona przez telewizję Showtime. Główną rolę gra Bryan Cranston ("Breaking Bad"), w obsadzie są też m.in. Hope Davis ("Sukcesja"), Michael Stuhlbarg ("Fargo") i Tony Curran ("Ray Donovan"). Twórcą jest Peter Moffat ("Długa noc").

The Office PL – 22 października o godz. 21:00 na Canal+ Premium

W drugiej połowie października na Canal+ zobaczymy polskie "The Office". To komediowa opowieść o biurze w Siedlcach, gdzie niespecjalnie kompetentny szef (w tej roli Piotr Polak) myśli, że jest zabawny, o rządy nad biurem walczy z nim córka właściciela (Vanessa Aleksander), a gromadka pracowników usiłuje mimo wszystko wypełniać swe obowiązki. Wszystko zaś w konwencji mockumentary. Cały sezon zostanie udostępniony w dniu premiery na canalplus.com. Od 1 października co piątek na platformie będą pojawiać się także po dwa sezony amerykańskiego "The Office" – aż do 22 października, kiedy to dodaną zostaną sezony 7-9.

Republika Sary – 26 października o godz. 20:00 na Canal+ Seriale

Czy małe miasteczko może ogłosić niepodległość? Jeśli jego mieszkańcy będą wystarczająco zdeterminowani, a lokalna nauczycielka znajdzie do tego pretekst w dokumentach, to czemu nie. Oto Greylock, miasteczko w stanie New Hampshire, w którego okolicach wykryto wielkie złoża wartościowego minerału. Spokój jego mieszkańców skończył się gwałtownie, gdy wielka firma, zajmująca się jego wydobyciem, praktycznie z dnia na dzień spróbowała wszystkich wykupić, przepędzić albo zastraszyć. Na szczęście lokalna społeczność stawi opór. "Republika Sary" to skasowany po jednym sezonie serial telewizji CW, w którym w tytułowej roli występuje Stella Baker ("Mentalista"). Twórcą jest Paul King ("Elementary").

Połączenie – 29 października o godz. 20:45 na Canal+ Premium

"Połączenie" to serial krótkometrażowy, w którym wszystko rozgrywa się na łączach – w trakcie dramatycznych rozmów telefonicznych. Nagrania z czarnej skrzynki samolotu, słowa zarejestrowane na dyktafonie, wiadomości pozostawione na automatycznej sekretarce, dramatyczne połączenia z policją. W tym nietypowym serialu katastroficznym nie oglądamy bohaterów, tylko słyszymy ich głosy pełne przerażenia i niepewności. Reszta pozostawiona jest wyobraźni widzów.

REKLAMA