HBO Max oficjalnie wchodzi do Polski w 2022 roku. Jaka będzie oferta platformy? Ile zapłacimy za abonament?

HBO ujawniło dzisiaj szczegóły europejskich planów HBO Max. Kiedy planowane jest wejście nowej platformy do Polski, co na niej obejrzymy i ile za to zapłacimy?

HBO Max wreszcie przekracza Atlantyk. Podczas dzisiejszej konferencji ujawnione zostały szczegóły planowanego wejścia serwisu do Europy.

HBO Max – kiedy premiera w Polsce? Co obejrzymy?

W początkowej fazie wprowadzania HBO Max do Europy serwis zostanie uruchomiony na 27 rynkach. W pierwszej kolejności, czyli 26 października tego roku, platforma zadebiutuje w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze, a następnie, w 2022 roku, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Portugalii. W przyszłym roku serwis uruchomiony zostanie także w siedmiu kolejnych krajach – są to Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa.

W nowym serwisie obejrzymy produkcje WarnerMedia, zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network. Do tego zapowiedziano hity filmowe Warner Bros., które będą pojawiać się w serwisie po 45 dniach od ich kinowej premiery – w krajach nordyckich jeszcze w tym roku, a od 2022 roku w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

hbo max w polsce cennik oferta

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Oprócz seriali HBO, na czele z hitami, jak "Gra o tron", "Rodzina Soprano", "Sukcesja", "Seks w wielkim mieście" itd., na platformie będziemy oglądać wszystkie produkcje HBO Max, w tym "Stewardesę", "Wychowane przez wilki", nową "Plotkarę" czy "The Sex Life of College Girls". Dostępne będą produkcje DC, jak "Superman i Lois" czy "Doom Patrol", pojawią się też nieobecne teraz w streamingach w Polsce kultowe seriale, jak "The West Wing", "Życie na fali, "Ostry dyżur" czy "Pamiętniki wampirów" i "The Originals".

W planach są również nowe produkcje europejskie, w tym "Lust" ze znaną z "Mostu nad Sundem" Sofią Helin, duńskie "Kamikaze", hiszpańskie "Todo lo Otro", "Do boju", "Juan" i "Garcia!", a także 2. sezon norweskiego serialu "Przybysze", rumuński "Ruxx", węgierski "Informator" i dwa polskie seriale – "Odwilż" i "Warszawianka".

HBO Max - cennik. Jaki koszt abonamentu w Polsce?

Niestety, podczas konferencji nie poznaliśmy polskiego cennika HBO Max. Dowiedzieliśmy się za to, że będzie możliwość wykupienia rocznego abonamentu, który pozwoli na korzystanie z platformy przez 12 miesięcy w cenie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30% (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Kwota miesięcznej subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie dla użytkowników w Hiszpanii i obniżona dla użytkowników z krajów nordyckich. Będą też specjalne oferty dla nowych klientów.

hbo max w polsce cennik oferta

"And Just Like That..." (Fot. HBO Max)

Enigmatycznie również zapowiedziano, że HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną z szeregiem nowych funkcji. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, tworzyć profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO dostępne na 20 rynkach w krajach nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników – także tych, którzy teraz korzystają z HBO GO za pośrednictwem operatorów.

REKLAMA