HBO Max oficjalnie wchodzi do Polski w 2022 roku. Jaka będzie oferta platformy? Ile zapłacimy za abonament?

Fot. HBO

HBO ujawniło dzisiaj szczegóły europejskich planów HBO Max. Kiedy planowane jest wejście nowej platformy do Polski, co na niej obejrzymy i ile za to zapłacimy?

HBO Max wreszcie przekracza Atlantyk. Podczas dzisiejszej konferencji ujawnione zostały szczegóły planowanego wejścia serwisu do Europy.

HBO Max – kiedy premiera w Polsce? Co obejrzymy?

W początkowej fazie wprowadzania HBO Max do Europy serwis zostanie uruchomiony na 27 rynkach. W pierwszej kolejności, czyli 26 października tego roku, platforma zadebiutuje w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze, a następnie, w 2022 roku, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Portugalii. W przyszłym roku serwis uruchomiony zostanie także w siedmiu kolejnych krajach – są to Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa.

W nowym serwisie obejrzymy produkcje WarnerMedia, zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network. Do tego zapowiedziano hity filmowe Warner Bros., które będą pojawiać się w serwisie po 45 dniach od ich kinowej premiery – w krajach nordyckich jeszcze w tym roku, a od 2022 roku w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

hbo max w polsce cennik oferta

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Oprócz seriali HBO, na czele z hitami, jak "Gra o tron", "Rodzina Soprano", "Sukcesja", "Seks w wielkim mieście" itd., na platformie będziemy oglądać wszystkie produkcje HBO Max, w tym "Stewardesę", "Wychowane przez wilki", nową "Plotkarę" czy "The Sex Life of College Girls". Dostępne będą produkcje DC, jak "Superman i Lois" czy "Doom Patrol", pojawią się też nieobecne teraz w streamingach w Polsce kultowe seriale, jak "The West Wing", "Życie na fali, "Ostry dyżur" czy "Pamiętniki wampirów" i "The Originals".

W planach są również nowe produkcje europejskie, w tym "Lust" ze znaną z "Mostu nad Sundem" Sofią Helin, duńskie "Kamikaze", hiszpańskie "Todo lo Otro", "Do boju", "Juan" i "Garcia!", a także 2. sezon norweskiego serialu "Przybysze", rumuński "Ruxx", węgierski "Informator" i dwa polskie seriale – "Odwilż" i "Warszawianka".

HBO Max - cennik. Jaki koszt abonamentu w Polsce?

Niestety, podczas konferencji nie poznaliśmy polskiego cennika HBO Max. Dowiedzieliśmy się za to, że będzie możliwość wykupienia rocznego abonamentu, który pozwoli na korzystanie z platformy przez 12 miesięcy w cenie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30% (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Kwota miesięcznej subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie dla użytkowników w Hiszpanii i obniżona dla użytkowników z krajów nordyckich. Będą też specjalne oferty dla nowych klientów.

hbo max w polsce cennik oferta

"And Just Like That..." (Fot. HBO Max)

Enigmatycznie również zapowiedziano, że HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną z szeregiem nowych funkcji. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, tworzyć profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO dostępne na 20 rynkach w krajach nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników – także tych, którzy teraz korzystają z HBO GO za pośrednictwem operatorów.

REKLAMA