Damian Lewis wyjaśnia, dlaczego opuścił "Billions". 6. sezon z premierą w styczniu – zobaczcie zapowiedź

"Billions" (Fot. Showtime)

"Billions" powróci w styczniu z 6. sezonem i już bez postaci Bobby'ego Axelroda. Damian Lewis wyjaśnia, dlaczego pożegnał się z serialem. Uwaga, tekst zawiera spoilery z finału 5. sezonu.

"Billions" zaskoczyło fanów pożegnaniem w finale 5. sezonu. Damian Lewis odszedł z obsady serialu, a wątek jego bohatera, Bobby'ego Axelroda, na razie się zakończył. Axe wyjechał do Szwajcarii, uciekając przed zakusami ścigającego go od początku prokuratora Chucka Rhoadesa (Paul Giamatti). Co dalej?

Billions bez Axe'a – zwiastun i opis 6. sezonu

W 6. sezonie "Billions", którego premiera zaplanowana jest na 23 stycznia 2022 roku, na pierwszy plan wejdzie postać miliardera Mike'a Prince'a (Corey Stoll), który przejmie zasoby i pozycję Axe'a oraz zostanie nowym głównym wrogiem Chucka. Do stałej obsady został też awansowany Daniel Breaker, czyli serialowy Scooter, szef personelu Prince'a.

Jak czytamy w opisie 6. sezonu "Billions", prokurator Rhoades będzie musiał opracować nową strategię – znacznie ostrzejszą i bardziej wyrafinowaną niż do tej pory. Tymczasem pozostali gracze, w tym Wags (David Costabile), Wendy (Maggie Siff), Taylor (Asia Kate Dillon), Sacker (Condola Rashad) i Senior (Jeffrey DeMunn), zmuszeni są szukać nowych sojuszy, żeby przetrwać. Nowy król, nowa wojna, nowe zasady i jeszcze większe stawki – to nas czeka w dalszej części "Billions".

Billions – dlaczego Damian Lewis odszedł z serialu?

Damian Lewis nie pozostawił sprawy bez komentarza. W rozmowie z dziennikiem "The New York Times" aktor powiedział, że pięć sezonów to zdecydowanie najwięcej, ile spędził, grając jedną postać i że Bobby już nie jest zaskakujący pod względem kreatywnym, bo w tym momencie dobrze wiemy, kim jest.

Lewis dodał również, że kwietniowa śmierć jego żony, aktorki Helen McCory ("Peaky Blinders"), nie miała wpływu na jego decyzję, bo w przypadku "Billions" zawsze była mowa o pięciu sezonach i "zawsze zakładał, że to wystarczy". Warto jednak zauważyć, że większość scen z 5. sezonu Lewis nakręcił w Londynie, gdzie mieszka, a w Nowym Jorku tylko końcówkę. Taką możliwość zapewnił mu showrunner Brian Koppelman, który powiedział w rozmowie z "The New York Times", że nie mógł go prosić o przyjazd do USA tuż po tym, jak odeszła miłość jego życia.

Wyjazd Axe'a do Szwajcarii oczywiście nie musi być definitywny. Droga powrotu jakby co pozostaje otwarta.

– Jest możliwość, żebym być może powrócił [do serialu]. Ale na razie, ogólnie rzecz biorąc, Axe został pokonany – powiedział Lewis.

Aktor przyznał jednak, że nie ma w tym momencie planów powrotu do amerykańskiej telewizji "z oczywistych powodów". Zamierza zostać w Londynie z dwójką nastoletnich dzieci.

Billions sezon 6 – premiera 24 stycznia na HBO GO

REKLAMA