Oficjalny opis "Dexter: New Blood" zdradza więcej szczegółów. Jest też nowe zdjęcie Debry

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Showtime wypuścił oficjalny opis serialu "Dexter: New Blood", który rzuca trochę więcej światła na nowe życie Dexa. Pojawiło się również kolejne zdjęcie Debry Morgan.

Nadchodzi "Dexter: New Blood", czyli 10-odcinkowy sequel kultowego serialu Showtime o naszym ulubionym seryjnym mordercy. Jak wygląda jego nowe życie?

Dexter: New Blood – opis fabuły serialu Showtime

Jak pewnie pamiętacie z finału oryginalnego serialu, Dexter Morgan (Michael C. Hall) planował pod koniec zacząć nowe życie ze swoją dziewczyną Hannah McKay (Yvonne Strahovski) i synem Harrisonem. Wszystko zmieniła śmierć Debry (Jennifer Carpenter), która sprawiła, że nasz bohater odesłał Harrisona z Hannah, upozorował własną śmierć i uciekł z Miami. Ostatnio kiedy go widzieliśmy, prowadził samotne życie w lesie jako drwal. Co dalej?

Cały świat wierzy, że Dexter Morgan zginął w tragicznym wypadku na łodzi i w pewnym sensie cały świat się nie myli. Z dala od życia, które znał, żyjąc pod fałszywym nazwiskiem w małym miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork, [Dexter] skutecznie stłamsił swojego Mrocznego Pasażera na niemal 10 lat.

Z normalną pracą i dziewczyną, która jest szefową policji, wydaje się, że on ma wszystko pod kontrolą – do czasu kiedy pojawia się jego syn, wywracając jego świat do góry nogami. Wstrząśnięty Dexter ulega swoim morderczym popędom i wkrótce znajdzie się na kursie kolizyjnym z bardzo niebezpiecznym lokalnym mieszkańcem – czytamy w oficjalnym opisie "Dexter: New Blood".

Michael C. Hall w jednym z wywiadów potwierdził, że Dexter przez te 10 lat nikogo nie zabił, ze zwiastunów z kolei wiadomo, że żyje w Iron Lake pod nazwiskiem Jim Lindsey (to hołd dla autora książek, na podstawie których powstał serial) i prowadzi sklep Fred's Fish & Game. Mroczny Pasażer ma go dopaść niedługo po powrocie Harrisona, czyli już w 1. odcinku "Dexter New Blood".

Dexter: New Blood – nowe zdjęcie Debry

Tak jak kiedyś Dexter prowadził rozmowy w głowie ze swoim przybranym ojcem Harrym (James Remar), tak teraz będzie rozmawiać z Debrą. A ta w jego głowie, ze znacznie ciemniejszymi włosami niż kiedyś, będzie wyglądać niemal jak duch – z dawną Debrą łączą ją charakterystyczne koszulki w paski. Z dawnej obsady "Dextera" pojawi się również John Lithgow jako Trinity Killer.

dexter: new blood serial debra

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). To człowiek, który jest czarujący jak św. Mikołaj, ale skrywa w sobie mrok. W obsadzie są też m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako dziewczyna Dexa, Jack Alcott ("The Good Lord Bird") jako nastoletni Harrison oraz Alano Miller ("Jane the Virgin"), Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") i Johnny Sequoyah ("Believe").

"Dexter: New Blood" wciąż nie ma polskiej premiery – możliwe, że będziemy na nią czekać aż do wejścia platformy SkyShowtime do Polski, które planowane jest na przyszły rok.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA