"Ted Lasso" zakończy się na 3. sezonie? Taki był plan, ale twórcy przyznają, że myślą o kolejnych seriach

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

Chyba nikt się nie spodziewał aż takiego sukcesu "Teda Lasso", włącznie z twórcami. Czy to znaczy, że serial, który planowano na trzy sezony, będzie trwał dłużej? Uwaga na spoilery z finału 2. serii!

"Ted Lasso" to jeden z rekordzistów tegorocznego rozdania nagród Emmy. Podczas gdy Akademia Telewizyjna doceniła 1. sezon, my oglądaliśmy już kolejną serię, która naszym zdaniem okazała się jeszcze lepsza (nasza recenzja finału). Jednocześnie twórcy udowodnili, że od początku mieli wszystko dokładnie rozplanowane i od dawna tworzyli podbudowę, dzięki której niektóre wątki dopiero teraz wybrzmiały naprawdę mocno.

Ted Lasso potrwa jednak dłużej niż trzy sezony?

Showrunner serialu Bill Lawrence i jego ekipa od dawna też nie ukrywają, że "Ted Lasso" został rozplanowany na trzy sezony. Obecnie powstają scenariusze do 3. sezonu, który miał być sezonem finałowym. Ale... na tym jednak się nie skończy? W rozmowie z Deadline Bill Lawrence, który współtworzy serial z Jasonem Sudeikisem i Brendanem Huntem – serialowym Tedem Lasso i trenerem Beardem – przyznaje, że serial może zostać przedłużony.

– Podczas naszej pierwszej prezentacji tej konkretnej historii powiedzieliśmy, że ten serial będzie miał tylko trzy sezony. I prawdopodobnie powinienem przyznać się i powiedzieć, że nawet jeśli "Ted Lasso" będzie kontynuowany, to historia, którą opowiadają scenarzyści, ma początek, środek i koniec w pierwszych trzech sezonach. A potem może od tego odejść – mówi showrunner.

Ted Lasso sezon 3

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

O 3. sezonie "Teda Lasso", który dopiero zaczyna powstawać, nie wiemy zbyt wiele. 2. sezon twórcy porównywali do "Gwiezdnych wojen", a dokładniej filmu "Imperium kontratakuje" – i jak się okazało, słusznie. Sprawy skręciły pod koniec w mrocznym kierunku, a jeden z bohaterów zdecydowanie przeszedł na ciemną stronę mocy.

Ted Lasso sezon 3 – co dalej czeka Nate'a?

Nick Mohammed, czyli serialowy Nate, w rozmowie z TVLine sugeruje, że tak już może zostać – jest duża szansa, że w "Tedzie Lasso" nie zobaczymy odkupienia jego win. Ta zdrada była od początku wpisana do scenariusza i wszystko dokładnie rozplanowano, włącznie z procesem siwienia Nate'a. Mohammed mówi, że jego bohater nienawidzi samego siebie i dlatego tak skończył.

– Czy to znaczy, że kiedyś może znaleźć odkupienie – bo myślę, że ludziom podobałby się wątek z odkupieniem w 3. sezonie – naprawdę nie wiem, ponieważ to jest wciąż na etapie pisania scenariusza. Ale jest też bardzo duża szansa, że Nate posunął się za daleko i nie może już wrócić. I może okazać się jedyną postacią, która nie dostanie wątku z odkupieniem w "Tedzie Lasso". Nigdy nie wiadomo, co oni zrobią – mówi aktor.

Ted Lasso sezon 3

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

Nie wiadomo, jak często Nick Mohammed będzie pojawiał się na ekranie, skoro został trenerem drużyny przeciwnika. Bill Lawrence tego nie ujawnia, zapewnia za to, że Sarah Niles jeszcze powróci jako dr Sharon Fieldstone, nie zabraknie też Jamesa Lance'a w roli Trenta Crimma, już nie z "The Independent".

Serial Ted Lasso jest dostępny na Apple TV+

REKLAMA