W 1. sezonie "Rodu Smoka" zabraknie ważnego gracza: Aegona Targaryena. Na czym skoncentruje się fabuła?

"Ród Smoka" (Fot. HBO)

"Ród Smoka" przedstawi skomplikowane relacje rodzinne, jakie targały rodem Targaryenów doprowadzając do wielkiej wojny domowej. Jednak w obsadzie serialu nie widać ważnego gracza.

Kim jest Aegon Targaryen i dlaczego jest istotny dla fabuły prequela "Gry o tron"? To syn króla Viserysa I i Alicent Hightower. Jednak Alicent nie jest pierwszą żoną króla – Viserys wcześniej ożenił się z Aemmą Arryn, z którą nie udało mu się wychować syna. Posiada więc tylko córkę Rhaenyrę, którą mianował na swoją następczynię. Jak zauważono w CheatSheet, brak Aegona w obsadzie może sugerować wątki, na jakich skupi się 1. sezon serialu "Ród Smoka".

Ród Smoka: O czym będzie 1 sezon serialu HBO?

Kiedy Viserys I (Paddy Considine) postanowił się ponownie ożenić z Alicient (Olivia Cooke), doczekał się czwórki dzieci, w tym trzech synów. Pojawienie się Aegona zakwestionowało pozycję Rhaenyry (Emma D'Arcy). Rozdzieliło to na pół ród Targaryenów, gdzie każdy musiał wybrać swoją stronę. Ale skoro nadal nie wiemy, kto Ageona ma zagrać, najprawdopodobniej 1. sezon serialu HBO skoncentruje się na budowaniu podstaw do przyszłego konfliktu.

Dużo więc wskazuje na to, że podobnie jak w "Grze o tron", obejrzymy tutaj co najmniej dwa pokolenia rodu Smoka, które będą rywalizować o władzę. Na IMDb widzimy nazwiska dwóch aktorek, grających młodsze wersje Rhaenyry (Milly Alcock) i Alicent (Emily Carey) – obok ich dorosłych wersji.

Ród Smoka Rhaenyra Targaryen

"Ród Smoka" (Fot. HBO)

Wszystko wskazuje więc na to, że sezon 1. skoncentruje się na pokazaniu królewskiej rodziny podczas początków drugiego małżeństwa, gdy Alicent i Rhaenyra miały ze sobą jeszcze dobre stosunki. Być może zobaczymy także narodziny Aegona i pojawi się on w serialu jako noworodek i małe dziecko, ale z pewnością daleko będzie jeszcze do głównej osi konfliktu.

Co ciekawe, serial mocno promuje Matta Smitha, grającego Daemona Targaryena, młodszego brata Viserysa I. Daemon finalnie ożeni się ze swoją siostrzenicą Rhaenyrą (bez wiedzy Viserysa), stając po jej stronie konfliktu – także dlatego, że sam zawsze chciał być spadkobiercą tronu.

Ponieważ Aegon nie będzie głównym graczem w 1. sezonie, bardzo prawdopodobne, że to właśnie Daemon będzie ważną i aspirującą do panowania postacią w polityce Westeros. Dużo podpowiedzi, co do fabuły premierowych 10 odcinków znaleźliśmy także w pierwszym zwiastunie "Rodu Smoka".

Premiera Rodu Smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA