Powstanie antologia ze świata "The Walking Dead". Kogo zobaczymy w serialu "Tales of the Walking Dead"?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

The Walking Dead" dobiega końca, ale nasza przygoda ze światem pogrążonym w apokalipsie zombie będzie trwać. Jeden z planowanych spin-offów właśnie otrzymał zielone światło.

Przed nami jeszcze dwie części finałowego sezonu "The Walking Dead", po osiem odcinków każda. Twórcy nie ukrywają, że uniwersum ma ogromny potencjał – w planach jest m.in. spin-off o Darylu i Carol. Zamówienie otrzymała też antologia "Tales of The Walking Dead". Czego możemy się spodziewać?

Tales of the Walking Dead – nowy serial zamówiony

Prace na planie mają ruszyć tuż po nowym roku. Showrunnerką serialu będzie Channing Powell, scenarzystka i producentka "The Walking Dead" i "Fear the Walking Dead". Swój wkład w produkcję będzie mieć również Scott M. Gimple, który obecnie nadzoruje całe uniwersum "The Walking Dead".

– "The Walking Dead" to serial, który zapisał się w historii telewizji oraz przyciągnął armię pełnych pasji i bardzo zaangażowanych fanów. Widzimy w tym świecie duży potencjał dla szerokiego zakresu bogatych i wciągających opowieści, a epizodyczny format antologii "Tales of the Walking Dead" zapewni nam elastyczność, aby bawić obecnych fanów, a także zaoferować punkt wejścia dla nowych widzów, zwłaszcza na platformach streamingowych.

Widzieliśmy atrakcyjność tego formatu w takich klasykach telewizyjnych, jak "Strefa mroku, a ostatnio "Black Mirror", i jesteśmy podekscytowani możliwością zaangażowania fanów w ten nowy sposób, na tle tego bardzo unikalnego i wciągającego świata – powiedział Dan McDermott, prezes ds. programów oryginalnych w AMC Networks i AMC Studios.

tales of the walking dead spin-off serial

Scott Gimple również jest przekonany, że "Tales of The Walking Dead" będzie niezwykłą okazją do ukazania potencjału uniwersum:

– Ten serial, bardziej niż jakikolwiek inny w uniwersum "The Walking Dead", opiera się na nowych głosach, perspektywach i pomysłach – powołując do życia historie niepodobne do tych, które opowiedzieliśmy wcześniej. Cieszę się, że mogę być doradcą Channing, pomagając w każdy możliwy sposób, aby te nowe wizje stały się rzeczywistością dla najlepszych fanów w historii telewizji.

Wiadomo, że serial skupi się zarówno na znanych nam bohaterach (teoretycznie mogą powrócić np. Rick czy Michonne, ale nic jeszcze nie jest potwierdzone), jak i zupełnie nowych postaciach. 1. sezon ma liczyć sześć odcinków. Jeśli produkcja pójdzie zgodnie z planem, "Tales of The Walking Dead" zadebiutuje latem przyszłego roku.

The Walking Dead – sezon 11B od 22 lutego 2022 na FOX

REKLAMA