Twórczyni serialu "Ty" komentuje szokujący twist z początku 3. sezonu. Czemu ta postać została zabita?

"Ty" (Fot. Netflix)

Serial "Ty" nie potrzebował dużo czasu, żeby zaskoczyć widzów w 3. sezonie. Showrunnerka wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się na mocny twist już na początku. Uwaga, dalej duże spoilery!

"Ty" do tej pory było skonstruowane według tego samego schematu: Joe Goldberg (Penn Badgley) poznaje nową dziewczynę, błyskawicznie się zakochuje i zaczyna robić wszystko, żeby ją zdobyć. Wydawało się, że po przeprowadzce na kalifornijskie przedmieścia razem z Love (Victoria Pedretti) i nowo narodzonym dzieckiem schemat się powtórzy – serial przedstawił nam Natalie (Michaela McManus, "Pogoda na miłość") jako nową obsesję naszego ulubionego stalkera.

Na początku wszystko rzeczywiście wydaje się zmierzać w znajomym kierunku – Natalie, znudzona żona Matthew (Scott Speedman, "Chirurdzy"), bogacza z branży IT, daje się wkręcić we flirt i zaprasza nawet Joego do siebie na wino. Wydaje się, że przekształci się to w romans trwający cały sezon i prowadzący do konfrontacji w finale. Tyle że do akcji wkracza zazdrosna Love z siekierą – i romans kończy się po jednym odcinku, zanim do czegokolwiek zdążyło w ogóle dojść.

Ty sezon 3 – twórczyni komentuje śmierć Natalie

Sera Gamble, showrunnerka serialu "Ty", w rozmowie z TVLine wyjaśnia, dlaczego nie zatrzymała Natalie na dłużej.

– Zawsze są potrzebne przetasowania. Powiem to, i przyszła ja będzie naprawdę wkurzona, że powiedziałam to na głos: w takim serialu jak ten, gdzie 1. sezon był fajną, pełną zwrotów akcji jazdą prosto z książki Caroline [Kepnes], na początku 2. sezonu naprawdę musieliśmy wam udowodnić, że jeszcze jesteśmy w stanie was zaskoczyć. Wiele rzeczy w 2. sezonie zrobiliśmy właśnie w tym celu – opowiada twórczyni.

ty sezon 3 śmierć natalie

"Ty" (Fot. Netflix)

Jak dodaje Gamble, w 3. sezonie serial dalej musiał być zaskakujący. Stąd taki szok już na dzień dobry.

– Na początku 3. sezonu zastanawialiśmy się na zasadzie: jak myślisz, co by się wydarzyło, gdybyś był widzem? Myślałbyś, że Michaela będzie przez cały sezon, więc stwierdziliśmy: ona musi odpaść w 1. odcinku – mówi showrunnerka.

Twistem byli zaskoczeni – i zachwyceni – oboje odtwórcy głównych ról w 3. sezonie serialu "Ty".

– Podobało mi się, bo to było coś w stylu: ojej, to zmierza w innym kierunku. To zawsze jest ekscytujące – komentuje Penn Badgley.

ty sezon 3 śmierć natalie

"Ty" (Fot. Netflix)

A Victoria Pedretti zdecydowanie się z nim zgadza.

– To fajne, kiedy w telewizji w dzisiejszych czasach jesteś w stanie obalić oczekiwania ludzi. Wszyscy konsumowaliśmy tego tak dużo, że wydaje mi się, że coraz trudniej jest zostać zaskoczonym – mówi aktorka.

W 3. sezonie serialu "Ty" Joe i Love w 3. sezonie mieszkają z malutkim synem Henrym na jednym z charakterystycznych amerykańskich przedmieść jak z "Gotowych na wszystko". Ich sąsiadami są bogaci przedsiębiorcy z branży technologicznej, wydające ostre sądy mamuśki blogerki czy biohakerzy z popularnymi kontami na Instagramie – dla kogo jeszcze to się marnie skończy?

3. sezon serialu Ty jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA