W 3. sezonie serialu "Ty" miała być ważna historia z dzieciństwa Joego. Twórczyni mówi, czemu to zmieniła

"Ty" (Fot. Netflix)

Tragedia w ekipie serialu "Ty" sprawiła, że twórczyni musiała zmienić scenariusz 3. sezonu. Nie zobaczyliśmy emocjonalnej historii, która początkowo była w planach.

Netfliksowy serial "Ty" powrócił z 3. sezonem, który rzuca trochę więcej światła na dzieciństwo Joego Goldberga (w dorosłej wersji Penn Badgley, w młodszej Jack Fisher). Traumy, które on wtedy przeszedł, zostały z nim na zawsze i ukształtowały go w dorosłym życiu. Jak się okazuje, ten wątek miał być jeszcze głębszy.

Ty sezon 3 – twórczyni musiała wyciąć ten wątek

Jak czytamy w TVLine, w 3. sezonie miało być więcej retrospekcji, w tym takie z udziałem pana Mooneya, właściciela księgarni, który w dużym stopniu wychował i ukształtował Joego. Plany pokrzyżowała śmierć odtwórcy tej roli, Marka Bluma – aktor zmarł w marcu 2020 roku z powodu komplikacji po przejściu COVID-19.

– Biorąc pod uwagę, ile lat ma mały Joe w tych retrospekcjach [z 3. sezonu], wyobraziliśmy sobie historię, która doprowadziła nas do momentu, kiedy po raz pierwszy spotkał pana Mooneya. Naprawdę się cieszyliśmy, że będziemy mogli zbadać, jak wyglądała ta relacja na początku. Widzieliście trochę z jej środka i końca w 1. sezonie, więc chcieliśmy opowiedzieć historię o tym, jak on opuścił te [domy grupowe], w których przebywał, [i poszedł] w stronę księgarni. Naprawdę się cieszyłam na myśl o tym – mówi showrunnerka serialu Sera Gamble.

ty sezon 3 mały joe

"Ty" (Fot. Netflix)

Wątek był już rozplanowany i napisany, kiedy zaczęła się pandemia COVID-19 i w ekipie serialu "Ty" wydarzyła się tragedia.

– Mark Blum był niezwykle utalentowanym aktorem i praca z nim była wielką przyjemnością. Byliśmy po prostu zdruzgotani. To pierwszy raz, kiedy musiałam napisać historię od nowa, ponieważ wydarzyło się coś tak tragicznego – wspomina twórczyni.

Już wiadomo, że historia Joego Goldberga nie zakończy się na 3. sezonie. Serial "Ty" ma już zamówienie na 4. sezon, które Netflix zdecydował się ogłosić tuż przed piątkową premierą najnowszych odcinków.

3. sezon serialu Ty jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA