8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Kolejne odejście z "Chirurgów". Produkcja 5. serii "Fringe" przerwana. Jenna Dewan w "American Horror Story". Pilot Renee Zellweger w stacji Lifetime. A poza tym "HIMYM", "Mentalista", "Law and Order: SVU". Uwaga na spoilery - w szczególności duży spoiler dotyczący "Chirurgów"!

1. Produkcja 5. sezonu "Fringe" przerwana. Z powodu problemów zdrowotnych Johna Noble'a ekipa "Fringe" będzie musiała na jakiś czas przerwać pracę. Serialowy Walter Bishop ma problem z zaburzeniami snu. Źle czuł się już w poniedziałek, a we środę podjęto decyzję o przerwaniu produkcji, by aktor mógł udać się do szpitala. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku sierpnia ekipa wróci do pracy. Start 5. sezonu "Fringe" przewidziany jest na 28 września.

2. Jim O'Heir w 5. sezonie "Mentalisty". Znany z roli Jerry'ego w "Parks and Recreation" Jim O'Heir wystąpi w 5. sezonie "Mentalisty". Zagra menedżera hotelowego, który będzie miał do przekazania Patrickowi Jane'owi ważną informację. "Mentalista" powróci 30 września.

3. Ciekawy pomysł FOX-a na lato 2013. W przyszłym roku stacja FOX chce pokazywać krótkie formy komediowe w programie "The Short-Com Comedy Hour". Podczas takiej godziny komediowej widzowie oglądaliby nowe odcinki czterech różnych sitcomów. Jeśli ich twórcy sprawdzą się w takiej formie, będą mieli szansę sprawdzić się w "prawdziwej", pełnowymiarowej komedii. Innymi słowy, najlepsze z takich minisitcomów przekształcałyby się w komediowe hity FOX-a. Pomysł został zainspirowany stronami internetowymi z humorem, jak Funny or Die czy College Humor.

4. Lifetime zamawia pilota serialu Renee Zellweger. "Cinnamon Girl" - taki tytuł nosić będzie serial produkowany przez Renee Zellweger i Anthony'ego Tambakisa ("Warrior"). Produkcja opowiadać będzie historię czterech dziewczyn, które mieszkają w Los Angeles schyłku lat 60. i początku lat 70. Cassie, Lola, Penny i Lou będą żyć w ciekawych czasach społecznego, politycznego, kulturalnego i seksualnego buntu. W pewnej mierze będzie to oparte na historii samej Zellweger, która przyjechała do Hollywood z małego miasteczka w Teksasie i zrobiła karierę. Pilota wyreżyseruje Gavin O'Connor ("Warrior").

5. Adam Baldwin w "Law and Order: SVU". Adam Baldwin, który ostatnio grał w "Chucku", dostał rolę w 14. sezonie "Law and Order: SVU". Zagra Stevena Harrisa, który zastąpi kapitana policji, w momencie gdy Donald Cragen nie będzie mógł pełnić tej funkcji. Baldwina zobaczymy w premierze nowej serii, czyli odcinku z 26 września. Zostanie przynajmniej na trzy odcinki.

6. Ashley Williams powróci do "How I Met Your Mother". Historia Teda i Victorii jeszcze się nie zakończyła. TVLine donosi, że w 8. serii "HIMYM" zobaczymy Ashley Williams w kilku odcinkach. Serial wróci 24 września, a premierowy odcinek nowej serii będzie nosił tytuł "Farhampton".

7. Jenna Dewan w "American Horror Story". W 2. sezonie "American Horror Story" zobaczymy Jennę Dewan ("Step Up"), która wraz a Adamem Levine'em z zespołu Maroon 5 będzie tworzyć parę zwaną Kochankami. Serial powróci w październiku.

8. Kolejne odejście z "Chirurgów". Tego się nie spodziewaliśmy (choć chyba trochę jednak się spodziewaliśmy): Eric Dane opuszcza "Chirurgów". Grany przez niego dr Mark Sloan stracił w finale 8. serii swoją ukochaną, Lexie (Chyler Leigh). Shonda Rhimes twierdzi, że decyzja o odejściu została podjęta wspólnie przez nią i Dane'a. Historia Marka po prostu dobiega końca. Mark prawdopodobnie przeżyje katastrofę i jeszcze go zobaczymy w kilku odcinkach. Nie wiadomo, w jaki sposób odejdzie. "Chirurdzy" powrócą z 9. sezonem 27 września.

REKLAMA