Tę śmierć z 3. sezonu serialu "Ty" planowano od dawna. Twórczyni opowiada o wypakowanym emocjami finale

"Ty" (Fot. Netflix)

Thriller "Ty" powrócił niedawno z wyczekiwanym 3. sezonem. Jedna ze śmierci wywołała szczególne poruszenie wśród fanów serialu. Sera Gamble zdradziła, że plan na to miała od początku. Spoilery!

Urocza Love (Victoria Pedretti) pojawiła się w 2. sezonie serialu "Ty" – i nie pozostała urocza zbyt długo. Jak się okazało, bohaterka podziela psychopatyczne skłonności Joego (Penn Badgley), co wielokrotnie udowodniła. W finale 3. serii zobaczyliśmy, jak Joe pozbywa się "ukochanej", po tym jak szczęśliwe życie na przedmieściu okazało się dla nich za trudne. Dlaczego twórczyni zdecydowała się na taki krok?

Ty sezon 3 – twórczyni komentuje śmierć Love

Sera Gamble, showrunnerka serialu udzieliła wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym odniosła się do wydarzeń z finału:

– Od początku wiedzieliśmy, że to zmierza w tym kierunku. Rozmawialiśmy o tym z Victorią na jej przesłuchaniu, o tym, że mamy pomysł na trwającą dwa sezony historię z nimi. Wszystko zawsze może się zmienić, oczywiście, i to się zdarza. Rozmawialiśmy o wszystkim. Przywiązujemy się do tych postaci, nie tylko scenarzyści, ale też inni aktorzy i reżyserzy, którzy sugerowali, że możemy zrobić "to drugie", bo chcieli spędzić z nimi więcej czasu. Co jest dobre – to znak, że robimy coś dobrze.

ty sezon 3 śmierć love victoria pedretti

"Ty" (Fot. Netflix)

Joe nie po raz pierwszy zabił swoją partnerkę. W 1. sezonie produkcji zamordował Guinevere Beck (Elizabeth Lail). Showrunnerka podkreśliła, że jego relacja z Love także z góry była skazana na porażkę:

– Joe to Joe. Wiedzieliśmy na pewno, że ich związek zakończy się w ciągu dwóch sezonów. I myślę, że dość wcześnie rozmawialiśmy o tym, że ona umrze i z pewnością Victoria wiedziała o tym od dłuższego czasu.

Ty sezon 3 – Victoria Pedretti o pożegnaniu z serialem

3. sezon przyniósł trochę nowych informacji na temat Love. Sprawdziła się jedna z fanowskich teorii – okazało się, że bohaterka faktycznie miała duży udział w śmierci pierwszego męża.

– Z retrospekcji w poprzednim sezonie wiedzieliśmy, że on zginął i że ona odegrała w tym jakąś rolę. Ale nie znałam szczegółów, dopóki nie zobaczyłam, jak [Love] opowiada na końcu tę historię i wierzę, że jest szczera, kiedy mówi, że to był wypadek – zaznaczyła Victoria Pedretti w rozmowie z TVLine.

ty sezon 3 śmierć love victoria pedretti

"Ty" (Fot. Netflix)

Victoria Pedretti opowiedziała także o swoich odczuciach dotyczących pożegnania z rolą. Potwierdziła, że wiedziała od początku, jaki będzie los Love, ale też przyznała, że pożegnanie było dla niej dość trudne. Po raz pierwszy tak długo grała jedną postać i czuła się z nią w pewien sposób związana:

– Umieranie jako ta postać było niesamowitym wyzwaniem. Nigdy nie wcielałam się w żadną bohaterkę przez tak długi czas. To było bardzo emocjonalne. Wiedziałam dość wcześnie, że [Love] umrze pod koniec tego sezonu. Wiedziałam, że nie będzie mnie w serialu po dwóch sezonach, więc założyłam, że ona umrze.

4. sezon serialu "Ty", w którym Joe – przynajmniej na jakiś czas – zmieni kontynent, już jest zamówiony. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją 3 sezonu.

3. sezon serialu Ty jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA