Wszystko, co wiemy o 2. sezonie "Emily w Paryżu". Data premiery, zwiastun, obsada, nowy chłopak bohaterki

"Emily w Paryżu" (Fot. Stéphanie Branchu/Netflix)

Zimę z tym roku powitamy 2. sezonem "Emily w Paryżu". Zebraliśmy wszystko, co już wiadomo o nowych odcinkach – jest data premiery, zwiastun i zdjęcia, a także spoilery o Emily.

"Emily w Paryżu" rok temu pomogła nam przetrwać jesienny lockdown. Teraz romantyczna komedia Netfliksa z Lily Collins powraca z nowymi odcinkami, które zobaczymy tuż przed świętami. Oto co już wiemy o 2. sezonie.

Emily w Paryżu sezon 2 – kiedy premiera?

Po pierwsze i najważniejsze – znamy już datę premiery 2. sezonu "Emily w Paryżu": 22 grudnia. "Pakuj walizki. Święta w tym roku będą trés chic!" – takim hasłem Netflix zachęca nas do oglądania nowych odcinków, w których dominować będą letnie klimaty.

Emily w Paryżu sezon 2 – opis fabuły

Zgodnie z oficjalnym opisem, 2. sezon "Emily w Paryżu" zagłębi się bardziej w trójkąt miłosny Emily z Gabrielem (Lucas Bravo) i jego dziewczyną Camille (Camille Razat). Emily będzie próbowała poświęcać więcej czasu na pracę, aby nie myśleć o miłosnym galimatiasie, który spowodowała – przynajmniej dopóki nie spotka denerwującego, ale i intrygującego imigranta na zajęciach z języka francuskiego. Tak Lily Collins komentowała trójkąt z Gabriellem w rozmowie z Vogue:

– Szczerze to nie wiem, czy Camille wie o tym, co się dzieje z Gabrielem. Ta wiadomość w finale zbiła mnie z tropu. I to interesujące, ponieważ w serialu jest mnóstwo małych momentów, kiedy się zastanawiasz, czy Camille lubi Emily. Trudno wyczuć atmosferę i mam wrażenie, że ta dwuznaczność sprawia, że Emily wciąż jest zaintrygowana.

Myślę, że każdy w tej pozycji myślałby na zasadzie: jesteś moją przyjaciółką, ale teraz mam tę romantyczną relację [z Gabrielem] i nie chcę cię zranić, ale... o mój Boże! Więc wiecie, to naprawdę mylące. Mam wrażenie, że w następnym sezonie będzie tylko więcej dramatów w trójkącie, choć może Emily będzie mieć trochę silniejszy wpływ na sytuację... Albo i nie.

emily w paryżu sezon 2 gabriel czy wróci

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix/Stéphanie Branchu)

Emily w Paryżu – ile będzie odcinków w 2. sezonie?

Podobnie jak debiutancki sezon, "dwójka" ma składać się z 10 półgodzinnych odcinków.

Emily w Paryżu sezon 2 – czy jest zwiastun?

Netflix wypuścił już pełny zwiastun 2. sezonu "Emily w Paryżu", który zapowiada jeszcze więcej romansów, słońca, pocztówkowych widoków i modowych szaleństw.

Emily w Paryżu – co czeka Emily w 2. sezonie?

Jeśli w 1. sezonie serial irytował was swoim "turystycznym" podejściem do Paryża, teraz to ma się zmienić. Darren Star, twórca "Emily w Paryżu", zapowiedział, że w nowych odcinkach ma zmienić się relacja głównej bohaterki z miastem, w którym zamieszkała i się zakochała – to już bardziej będzie "Emily z Paryża".

– W 2. sezonie ona będzie bardziej częścią świata, w którym żyje. Będzie bardziej mieszkanką miasta. Będzie trochę bardziej stąpać po ziemi. Będzie budować tam życie – powiedział w rozmowie z OprahMag.com.

W wywiadzie dla Variety Darren Star powiedział z kolei, że w 1. sezon chciał pokazać Emily jako osobę przytłoczoną pięknem Paryża. Teraz dla bohaterki nie będzie już taryfy ulgowej – ma bardziej zasymilować się z kulturą miasta i zacząć uczyć się języka francuskiego.

– Dla mnie chodzi w tym o ewolucję postaci. Myślę, że gdy ktoś po raz pierwszy jedzie do Paryża, to jest przytłoczony pięknem tego miasta i tak go widzi. Być może wielu widzów, którzy mieszkali w Paryżu przez dłuższy czas, nie do końca rozumiało, że wszystko dzieje się przez pryzmat postaci, która pierwszy raz doświadczyła tego miasta. Tak właśnie [Emily] je odbierała – została dosłownie uderzona otaczającym ją pięknem.

Emily w Paryżu sezon 2 – obsada. Kto dołączy?

W 2. sezonie "Emily w Paryżu" powrócą: Lily Collins jako Emily, Philippine Leroy-Beaulieu jako Sylvie Grateau, Ashley Park jako Mindy, Lucas Bravo jako Gabriel, Samuel Arnold jako Julian, Bruno Gouery jako Luke, Camille Razat jako Camille i William Abadie jako Antoine Lambert – ten ostatni dostał awans do stałej obsady.

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix/Stéphanie Branchu)

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix/Stéphanie Branchu)

Nie zabraknie też nowych twarzy. Gościnnie pojawi się Jeremy O. Harris ("Slave Play"), który zagra Gregory'ego Elliotta Dupree, ikonicznego projektanta i byłego protegowanego Pierre'a Cadaulta (Jean-Christophe Bouvet). Mający upodobanie do przesady Gregory zawsze podróżuje z kolekcją wspaniałych ubrań – i wspaniałych mężczyzn. Pierre i Gregory kiedyś byli sobie bliscy, zanim niespodziewane i dramatyczne odejście Gregory'ego nie uczyniło ich gorzkimi rywalami.

Również w roli gościnnej wystąpi francuski aktor Arnaud Binard, który wcieli się w postać Laurenta G, czarującego i towarzyskiego właściciela popularnego klubu nocnego w Saint-Tropez. Ten imprezowy chłopak, który nigdy nie dorósł, zgadza się promować jedną z marek Emily. Ale dziewczyna szybko odkrywa, że jego związek z Savoir jest bardziej skomplikowany niż tylko marketing.

I wreszcie najważniejsze: Emily będzie miała nowego chłopaka – w tej roli pojawi się Lucien Laviscount, znany z Katy Keene" i "Scream Queens".

Emily w Paryżu – nowy chłopak głównej bohaterki

Postać, którą gra Lucien Laviscount, to Alfie – sarkastyczny, ale i uroczy cynik, który nie zamierza mówić po francusku ani zanurzać się we francuskiej kulturze. On i Emily mają antagonistyczną relację, która przekształci się w coś więcej, w miarę jak sezon się będzie się rozwijać. Alfie jest w Paryżu, bo pracuje tutaj dla brytyjskiego banku, ale – w przeciwieństwie do Emily – nie żyje pracą. Lubi mieć czas, żeby pograć w piłkę albo iść na piwo do jakiegoś pubu, gdzie mówią po angielsku.

emily w paryżu sezon 2 nowy chłopak

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

Emily w Paryżu sezon 2 – czy moda się zmieni?

Moda w serialu oczywiście się nie zmieni. Netflix opublikował zdjęcia z 2. sezonu "Emily w Paryżu", z których można się domyślić, że stolica Francji pozostanie bardzo pocztówkowa w serialu, a Emily wciąż będzie uwielbiać wyraziste, kolorowe ubrania.

emily w paryżu sezon 2 kiedy premiera

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix/Stéphanie Branchu)

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix/Stéphanie Branchu)

Emily w Paryżu – co u Mindy w 2. sezonie?

W 2. sezonie "Emily w Paryżu" tytułowa bohaterka dalej będzie przyjaźnić się z Mindy. Co przygotowano dla postaci granej przez Ashley Park?

– To oczywiste, że ona pracuje w klubie drag, jest wokalistką i MC, więc jestem pewna, że będzie więcej muzyki u Mindy... Poza tym, wprowadziła się do Emily w ostatnim odcinku – byłyśmy tym podekscytowane, ponieważ to oznacza, że Mindy jest teraz w świecie Gabriela i Emily – opowiadała Park w rozmowie z E! Online.

Aktorka zauważyła również, że Mindy jeszcze nie spotkała ludzi z Savoir – czy w 2. sezonie "Emily w Paryżu" te dwa światy również zostaną jakoś ze sobą połączone?

emily w paryżu sezon 2 nowy chłopak

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

Gdzie jeszcze kręcono 2. sezon Emily w Paryżu?

Zdjęcia do 2. sezonu "Emily w Paryżu" już są zakończone – całość nakręcono w czasie pandemii, pomiędzy kwietniem a sierpniem. Oprócz Paryża ekipa odwiedziła równie bajkowe bajkowe Saint-Tropez.

– Nie potrafimy nawet uwierzyć w to, że wróciliśmy do Paryża i udało nam się skończyć kręcić cały sezon. To było bardzo... bardzo dużo. Wjeżdżaliśmy do kraju, który wciąż był objęty lockdownem. Myślę, że byliśmy po prostu szczęśliwi, że skończyliśmy 2. sezon, wszyscy byli bezpieczni i że skończyliśmy wszystko – komentowała po zakończeniu zdjęć Ashley Park w rozmowie z People.

O zdjęciach na południu Francji sporo do powiedzenia miał Darren Star.

– Przejęliśmy jedno z prawdopodobnie najbardziej olśniewających miejsc na świecie, hotel Four Seasons w Cap Ferrat, w którym zatrzymaliśmy się i kręciliśmy. Hotel był w zasadzie zamknięty, z wyjątkiem nas. Mieliśmy pokój scenarzystów w willi na terenie posiadłości, więc to było tak w zasadzie surrealistyczne – wszystko we Francji było wtedy zamknięte – opowiadał twórca w rozmowie z Vanity Fair.

Jak dodał, pandemii w serialu nie będzie z prostego powodu – w czasie kiedy dzieje się "Emily w Paryżu", pandemia COVID-19 jeszcze nie miała miejsca.

2. sezon Emily w Paryżu od 22 grudnia na Netfliksie

REKLAMA