Elle Fanning rządzi jako młoda Katarzyna w zwiastunie 2. sezonu "Wielkiej". A u jej boku – Gillian Anderson!

"Wielka" (Fot. Hulu)

Katarzyna już jest Wielka, ale to nie znaczy, że może złożyć broń. Zobaczcie 2. sezon serialu Hulu, w którym bohaterka Elle Fanning jest jeszcze bardziej urocza i królewska.

"Jestem dziś zajęta, rządząc Rosją – krajem, który właśnie przejęłam od ciebie" – oznajmia Katarzyna Wielka (Elle Fanning) swojemu mężowi Piotrowi (Nicholas Hoult) w zwiastunie 2. sezonu serialu "Wielka". A to tylko początek małżeńskiej wojny, która szykuje się w nowych odcinkach historycznej komedii Hulu.

Wielka sezon 2 – zwiastun serialu z Elle Fanning

Młoda caryca jest teraz w ciąży, a jednocześnie musi utrzymać przejętą władzę w Rosji. Problemy pojawiają się, kiedy Katarzyna uświadamia sobie, że obalenie Piotra to tylko początek – jej poddani wcale nie chcieli zostać "wyzwoleni" spod władzy cara tyrana, a idee Oświecenia niekoniecznie do nich przemawiają.

W 2. sezonie "Wielkiej" Katarzyna będzie walczyć ze swoim dworem, swoją drużyną, a nawet z własną matką (Gillian Anderson), która przyjedzie do Rosji, bynajmniej nie po to, żeby ją wesprzeć. Dodatkowy problem to skomplikowane uczucia wobec znienawidzonego męża, który teraz został jej... więźniem? Sojusznikiem? Kochankiem? Katarzyna nauczy się, że aby zmienić kraj, musi pozwolić, żeby kraj zmienił ją, oraz że idealizm od ułudy oddziela cienka linia. Dowie się również, że przemiana w "Wielką" będzie wymagać od niej więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

W serialu powrócą Phoebe Fox jako Marial, służąca i powiernica Katarzyny, Adam Godley jako arcybiskup aka Archie, a także Gwilym Lee, Charity Wakefield i Bayo Gbadamosi. Twórcą, scenarzystą i producentem "Wielkiej" pozostaje Tony McNamara ("Faworyta").

Wielka sezon 2 – premiera 19 listopada w USA

Wielka sezon 2 zwiastun data premiery

REKLAMA