9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Louie" (Fot. FX)

"Louie" (Fot. FX)

"Louie" z 4. sezonem i kolejną nagrodą. Aktor znany z "Misfits" oficjalnie w "Grze o tron". Dzieciaki z "Modern Family" też chcą podwyżek. A oprócz tego "Anger Management", "Royal Pains", "Skandal", "Hawaii Five-0".

1. "Louie" dostaje 4. sezon. Stacja FX ogłosiła, że obsypany w tym roku nominacjami do nagrody Emmy (choć nie ma wśród nich niestety nominacji w kategorii Najlepsza komedia) "Louie" dostał zamówienie na 4. sezon. "Wilfred" też nie będzie miał kłopotu z zamówieniem na kolejną serię, ale na razie stacja nie mogła tego ogłosić, bo nie dopięto jeszcze umowy na ostatni guzik.

2. Martin Sheen na stałe w "Anger Management". Nowy sitcom Charliego Sheena na razie nie ma zamówienia na 2. sezon, ale prawdopodobnie je dostanie. Jedno jest pewne: regularnie będzie się w serialu pojawiał Martin Sheen, który grać będzie oczywiście ojca Charliego. Jeżeli "Anger Management" utrzyma niezłą oglądalność, FX zamierza zamówić 90 kolejnych odcinków.

3. Z "Misfits" do "Gry o tron". To już oficjalne: w 3. sezonie "Gry o tron" pojawi się Iwan Rheon. Postać, którą zagra, to "Chłopiec" - prawdopodobnie Ramsay Snow.

4. TCA Awards rozdane. Najlepszy dramat to "Breaking Bad", najlepsza komedia - "Louie", Program Roku - "Gra o tron", serial dla młodzieży - "Switched at Birth", miniserial - "Downton Abbey". Jeśli jesteście ciekawi, kto jeszcze dostał TCA Awards, pełna lista tutaj.

5. Teraz dzieciaki z "Modern Family" chcą podwyżek. Afera z dorosłymi aktorami "Modern Family" zakończyła się, teraz czwórka młodych członków obsady zabiera się za renegocjację kontraktów. Rico Rodriguez, Nolan Gould, Ariel Winter, a także Sarah Hyland (ta ostatnia jednak jest w nieco innej sytuacji niż młodsi koledzy, bo już zarabia więcej) chcą zarabiać więcej. Na razie nie ma mowy o niepokazywaniu się w pracy i składaniu pozwów, ale zobaczymy za kilka dni, jak to się skończy. Młodzież z "Modern Family" zarabia prawdopodobnie 10 do kilkunastu tys. dolarów za odcinek.

6. Carrie Preston w "Royal Pains". Znana przede wszystkim z "True Blood" Carrie Preston pojawi się gościnnie w jednym z wrześniowych odcinków "Royal Pains". Zagra Jackie Van Ark, autorkę romansów, która przyprowadzi do szpitala swoją córkę, po tym jak ta doświadczyła "tajemniczych symptomów".

7. Dwójka nowych aktorów w "Skandalu". Gregg Henry ("Hung") i Jillian Armenante ("The Dark Knight Rises") dostali role powracające w 2. sezonu "Skandalu". Gregg Henry zagra bogatego faceta z Południa, który jest ciepły i miły, chyba że go zdenerwujesz. Jillian Armenante wcieli się w Lucas, która początkowo miała być facetem.

8. Powrót do "Hawaii Five-0". Taryn Manning, czyli serialowa siostra Steve'a McGarretta, powróci w 3. sezonie "Hawaii Five-0". Zobaczymy ją przynajmniej w jednym odcinku jesienią.

9. Zmarła Lupe Ontiveros. Znana m.in. z "Desperate Housewives" i "Roba" Lupe Ontiveros zmarła we czwartek na raka wątroby. Miała 69 lat. W "Desperate Housewives" grała teściową Gaby, którą ostatnio mieliśmy okazję w finale serialu.