Co nas czeka w 3. sezonie "Księgi czarownic"? Ekipa serialu zapowiada wyjątkowo mroczne finałowe odcinki

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Więcej mrocznych zdarzeń, wyższe stawki i głębsze emocje – to wszystko mamy dostać w 3. sezonie "Księgi czarownic". Producent i aktorzy zdradzili trochę smaczków z finałowej serii.

W styczniu 2022 roku "Księga czarownic" powróci po raz ostatni. Zobaczymy, jak Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer) wracają z XVI wieku do teraźniejszości i muszą chronić swoje nienarodzone jeszcze dzieci przed licznymi przeciwnikami. Czy odnajdą brakujące strony Księgi życia?

Księga czarownic – 3. sezon ma być mroczniejszy

Ekipa serialu gościła w ostatni weekend na Comic-Conie w Londynie – i zdradziła trochę spoilerów z finałowych odcinków. Jak donosi Radio Times, 3. sezon "Księgi czarownic" ma być większy, mroczniejszy i bardziej imponujący pod każdym względem.

– To w końcu finał serialu, trzeci rozdział. Tak więc możemy grać wszystkim. Mamy Dianę, która próbuje naprawić błędy Kongregacji i współpracuje z Matthew – który też przechodzi swoją drogę, wiecie, stara się zostać ojcem, którym zawsze chciał być. I wszyscy mają swoją rolę do odegrania w tej podróży. Więc to jest gigantyczne – powiedział producent serialu Lachlan McKinnon.

Steven Cree, czyli serialowy wampir Gallowglass, dodał, że oprócz większej skali czeka nas więcej mroku.

– Stawki są niesamowicie wysokie. To nadużywana forma ekspresji w serialach dramatycznych, ale wszystko staje się mroczniejsze i bardziej intensywne, myślę, że dla nich wszystkich. I wiecie, jest znacznie więcej konfliktu – powiedział.

Zgodziła się z nim Teresa Palmer, która z kolei podkreśliła, że 3. sezon "Księgi czarownic" będzie nie tylko mroczniejszy, ale też głębszy i bardziej emocjonalny.

– Zgadzam się z tym, co powiedziałeś, w szczególności ze słowem mroczny. To znaczy myślę, że 3. sezon idzie w najróżniejsze skrajności. Myślę, że romans jest głębszy, fabuła bardzo dynamiczna. Ale poziom konfliktu jest największy, jaki widzieliście w całym serialu, a sposób, w jaki dochodzi do kulminacji i w jaki to się kończy, jest wręcz niewiarygodny – zapewniła aktorka.

Księga czarownic sezon 3

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Jak dodała Palmer, była zachwycona tym, jak Diana – która przez cały zeszły sezon uczyła się magii – staje się pełnoprawną czarownicą w ostatnich odcinkach, a serial odchodzi od książek Deborah Harkness.

– To niewiarygodne. Pamiętam, jak czytałam, w którą stronę to poszło [w scenariuszu]. Myślę, że scenarzyści kierują tę historię w bardzo odważnym kierunku. Oczywiście odchodzimy od słów Deb, ale też czynimy je własnymi. (...) Tak więc to jest ekscytujące – i znów, nie zdradzając za dużo, uważam, że publikę czeka naprawdę ekscytująca przejażdżka. Tak, to na pewno sprawi, że wasze serca zaczną szybciej bić – powiedziała.

Księga czarownic – 3. sezon w styczniu 2022 roku

REKLAMA