Finałowy sezon "Gomorry" w listopadzie na HBO GO. Zwiastun zapowiada ostateczne starcie i wielkie emocje

"Gomorra" (Fot. Sky)

Niespodzianka – HBO GO zapowiedziało na listopad premierę 5. sezonu "Gomorry", w którym pożegnamy już gangsterów z Neapolu. Zobaczcie zwiastun finałowych odcinków.

"Gomorra" wraca, żeby się już z nami pożegnać. HBO GO zapowiedziało premierę 5. sezonu na 20 listopada – tego dnia dodane zostaną dwa odcinki serialu, kolejne będą pojawiać się po dwa w każdą sobotę.

Gomorra sezon 5 – zwiastun finałowych odcinków

Ostatni sezon rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny'ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania. Gdy policja deptała mu po piętach, Genny został zmuszony do ukrycia się, sam, bez Azzury i małego Pietra. Teraz jego jedynym sojusznikiem jest 'O Maestrale, tajemniczy mafiozo z Ponticelli. Wojna jest nieunikniona, a jego wrogowie zaciekli. Na dodatek Genny odkrywa, że Ciro Di Marzio żyje i obecnie przebywa na Łotwie. Odtąd nic już nie będzie takie samo.

– Widzieliśmy, jak Ciro i Genny dojrzewają, rozwijają się, nawet jeśli nie w tym samym tempie, i zmieniają się. Teraz, w ostatnim sezonie jesteśmy świadkami ich starzenia się w świecie, który staje się dla nich coraz bardziej duszący. Sam musiałem się cofnąć myślami do ostatniego kadru z poprzedniego sezonu, w którym widzimy Genny'ego zamkniętego w bunkrze, patrzącego w kamerę. Właśnie od tego kadru zaczyna się nowy sezon – komentuje reżyser Claudio Cupellino.

Marco D'Amore, serialowy Cirio di Marzio, powraca również jako reżyser sześciu odcinków, po tym jak debiutował w tej roli w 4. sezonie "Gomorry".

– Aby opowiedzieć zakończenie, trzeba zacząć od początku, ale kiedy masz łzy w oczach i rozdarte serce, obrazy wydają się być zamazane, a wspomnienia mieszają się z emocjami. Zbudowaliśmy rodzinę, która dzieliła się pracą i życiem, i wzajemnie się wspierała. Pokochaliśmy Neapol i jego mieszkańców. Cierpimy, kiedy musimy go opuścić. Dojrzeliśmy, a nasze postacie dojrzały razem z nami – mówi aktor.

Składający się z 10 odcinków 5. sezon "Gomorry" nakręcono w Neapolu, Rzymie i Rydze. Autorami scenariusza są Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Gianluca Leoncini i Valerio Cilio. Reżyserem odcinków 1-5 oraz 9 jest Marco D'Amore, a odcinków 6, 7, 8, 10 – Claudio Cupellini.

Jak zdradził wcześniej Riccardo Tozzi, szef firmy Cattleya, która produkuje "Gomorrę", 5. sezon będzie trochę inny od poprzednich: "wytworny, mroczny i emocjonalny".

Gomorra sezon 5 – premiera 20 listopada na HBO GO

REKLAMA