Gdzie kręcono 3. sezon "Sukcesji"? Czy ekipa serialu rzeczywiście wybrała się do Sarajewa?

"Sukcesja" (Fot. HBO)

3. sezon "Sukcesji" w większości dzieje się w Nowym Jorku, ale w pewnym momencie do akcji wchodzi też Sarajewo – i Toskania. Gdzie naprawdę kręcono serial w czasie pandemii?

"Sukcesja" powróciła z 3. sezonem, który różni się od poprzednich tym, że nakręcono go w całości w czasie pandemii COVID-19. Choć w serialu pandemii nie ma, pewne ograniczenia widać – Royowie spędzają więcej czasu niż zwykle we własnym gronie, we wnętrzach biurowców, mieszkaniach czy pokojach hotelowych. W "Sukcesji" pojawia się też jedna zaskakująca miejscówka – Sarajewo, gdzie Logan (Brian Cox) szuka schronienia, myśląc, że w USA grozi mu aresztowanie. A gdzie naprawdę powstawały najnowsze odcinki? Sprawę prześledził Cheat Sheet.

Sukcesja sezon 3 – gdzie kręcono nowe odcinki?

3. sezon "Sukcesji" początkowo miał być kręcony wiosną 2020 roku. Ekipa miała wejść na plan zdjęciowy w kwietniu, ale okazało się niemożliwe. Ostatecznie zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie 2020 roku, a ekipa przez większość czasu pozostała w Nowym Jorku i okolicach. Wnętrza, które oglądamy w 3. sezonie, to nowojorskie miejscówki, w tym The Shed w Hudson Yards oraz hotele The Pierre, A Taj Hotel, New York na East 61st Street, Sheraton New York Times Square Hotel na West 53rd, Mandarin Oriental na Columbus Circle i New York Marriott na Broadwayu.

Ważną miejscówką jest również Hotel Plaza na Fifth Avenue, gdzie wcześniej powstawały filmowe klasyki, jak np. "Zabawna dziewczyna" z Barbrą Streisand. Jeden z hoteli prawdopodobnie gra dom Ravy, byłej żony Kendalla (Jeremy Strong), w którym ten urządza sobie kwaterę główną, nie mając pomysłu, dokąd się udać po konferencji prasowej, na której wsypał swojego ojca.

sukcesja sezon 3 gdzie kręcono

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Ekipa "Sukcesji" wróciła również do Dzielnicy Finansowej, gdzie mieści się budynek udający siedzibę Waystar Royco. Na naszych ekranach nie zabraknie także widoków z Hamptons, gdzie wcześniej powstał m.in. odcinek "Boar on the Floor". Dwa ostatnie odcinki będą z kolei dziać się w Toskanii, gdzie Royowie udadzą się na luksusowe wakacje. Zdjęcia powstawały głównie w Villa Cetinale, XVII-wiecznej barokowej willi z ogrodami, położonej w Sovicille, miasteczku oddalonym o godzinę drogi od Florencji. Oprócz tego Royowie odwiedzą Sienę, Pienzę i Cortonę.

No dobrze, a co z Sarajewem? Ekipa "Sukcesji" oczywiście tam nie była. Sceny, w których Logan Roy jest na wygnaniu stolicy Bośni i Hercegowiny, tak naprawdę powstały w którymś z hoteli. Cheat Sheet twierdzi, że w tym przypadku miejscówką może być nie nowojorski hotel, tylko Jefferson Hotel w Richmond w stanie Wirginia, gdzie dostrzeżono ekipę serialu HBO w maju.

Sukcesja – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA