Mackenzie Davis w świecie po pandemicznej apokalipsie w "Station Eleven". Zobaczcie zwiastun serialu HBO Max

"Station Eleven" (Fot. HBO)

Jak wyglądałby świat po apokalipsie związanej z pandemią grypy? Twórcy "Station Eleven" odpowiedzą na to pytanie w limitowanym serialu dla HBO Max. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

"Station Eleven" będzie adaptacją książki Emily St. John Mandel o tym samym tytule, która w 2014 roku stała się międzynarodowym bestsellerem. Serial ma mieć premierę w USA 16 grudnia, a HBO Max właśnie wypuściło pierwszy zwiastun.

Station Eleven – zwiastun serialu HBO Max

Serial przedstawi historie ludzi ocalałych z apokaliptycznej pandemii grypy, którzy próbują odbudować świat i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Równocześnie kurczowo trzymają się tego, co było najlepsze w świecie przed niszczycielską zarazą. Akcja rozgrywa się w różnych liniach czasowych, dzięki czemu widzowie będą mieli wgląd również w początki apokalipsy.

Prace nad produkcją zostały ogłoszone w lipcu 2019 roku, jednak sytuacja związana z koronawirusem doprowadziła do ich wstrzymania. Ekipa wróciła na plan w tegoroczne wakacje. Twórcą 10-odcinkowego serialu jest Patrick Somerville ("Maniac", "Made for Love"), zaś w gronie producentów znajdują się m.in. Scott Steindorff ("Miłość w czasach zarazy") oraz Nick Cuse ("Pozostawieni").

W głównej obsadzie serialu są m.in. Mackenzie Davis ("Black Mirror: San Junipero", "Halt and Catch Fire"), Himesh Patel ("Yesterday"), Daniel Zovatto ("Coś za mną chodzi"), David Wilmot ("Piraci"), Matilda Lawler ("Flora i Ulisses"), Nabhaan Rizwan ("1917") i Lori Petty ("Orange Is the New Black").

"Station Eleven" na razie nie ma polskiej daty premiery – wiemy jedynie, że HBO Max planuje w USA składającą się z trzech odcinków premierę na 16 grudnia.

Station Eleven – premiera 16 grudnia w USA

REKLAMA