Dexter spotyka po latach Harrisona w klipie z "Dexter: New Blood". Ich relacja ma być kluczowa w nowej serii

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Pojawił się fragment "Dexter: New Blood", w którym nasz ulubiony seryjny morderca spotyka swojego syna po latach. Jak przyznaje Michael C. Hall, Harrison jest bardzo ważny w nowej serii.

Już w niedzielę – choć niestety nie w Polsce – będzie mieć premierę "Dexter: New Blood", 10-odcinkowa seria limitowana stanowiąca kontynuację kultowego serialu telewizji Showtime. Oprócz Dextera Morgana (Michael C. Hall) i jego siostry Debry (Jennifer Carpenter) powróci w niej Harrison, syn Dexa, którego w nastoletniej wersji zagra Jack Alcott, znany m.in. z "The Good Lord Bird".

Dexter: New Blood – zobaczcie powrót Harrisona

Jak będzie wyglądało spotkanie ojca z synem po latach? W programie "The Late Show with Stephen Colbert" pokazany został fragment "Dexter: New Blood", w którym widzimy, że prawie już dorosły Harrison odnalazł drogę do ojca.

Blisko dziesięć lat po wydarzeniach z finału oryginalnej serii Dex ukrywa się w Iron Lake w stanie Nowy Jork pod nazwiskiem Jim Lindsay – i nie zamierza nic w tej kwestii zmieniać. Pomiędzy nim i Harrisonem dochodzi do konfrontacji, w trakcie której Dexter próbuje wmówić dzieciakowi, że tak naprawdę nie jest jego ojcem.

Jack Alcott powiedział w rozmowie z Entertainment Weekly, że ta scena po prostu łamie serce. Opisał także więcej tła.

– Minęło dużo czasu, nie widziałem go i szukałem go. Mogę powiedzieć, że Harrison przeżywał naprawdę trudne chwile przez ostatnie osiem lat. Nie było super. Dowiaduje się, że jego tata nie zmarł i rusza go szukać. To będziecie oglądać przez dwie trzecie sezonu, będę sporadycznie się pojawiać jako ten tajemniczy stalker. Śledzę go, próbując potwierdzić jego tożsamość. W końcu jestem w stanie się z nim zobaczyć i skonfrontować. To scena, która naprawdę łamie serce – i była naprawdę fajna do nakręcenia.

Michael C. Hall również potwierdził, że Harrison będzie kluczową postacią w "Dexter: New Blood". W rozmowie z ET Online przyznał, że serial mógł wrócić dopiero teraz, ponieważ czekano, aż Harrison dorośnie.

– To ma związek z tym, ile czasu minęło i że cała historia zależy od relacji pomiędzy Dexterem i jego synem. A jego syn jest teraz dorosłym młodym mężczyzną – czy też prawie młodym mężczyzną. Dlaczego teraz – oto jest pytanie. Koniec końców musieliśmy poczekać, aż Harrison dorośnie i myślę, że to, iż minęło tyle czasu, sprawia, że powrót do postaci jest trochę niespodzianką. Ale nie minęło aż tyle czasu, żeby ludzie umieścili to daleko w lusterku wstecznym i kompletnie o tym zapomnieli – powiedział serialowy Dexter.

W "Dexter: New Blood" spotkamy głównego bohatera ponownie po blisko dziesięciu latach. Hall potwierdził, że Dex nie tylko zbudował sobie nowe życie na północy USA, ale też przez cały ten czas nikogo nie zabił. Teraz to się zmieni – jego Mroczny Pasażer powróci pod wpływem lokalnej sprawy.

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). W obsadzie są też m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako szefowa lokalnej policji i dziewczyna Dextera oraz Alano Miller ("Jane the Virgin"), Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") i Johnny Sequoyah ("Believe"). Za sterami ponownie stanął Clyde Phillips, showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA